Relaksacja na Plażach Bali i Gili - FanTOUR
Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
 
FanTOUR  / Relaksacja na Plażach Bali i Gili

Relaksacja na Plażach Bali i Gili

6112PLN
Bali swiatynia - Relaksacja na Plażach Bali i Gili

Świątynia

Bali wodospad - Relaksacja na Plażach Bali i Gili

Wodospad

Bali pola ryzowe - Relaksacja na Plażach Bali i Gili

Pola ryżowe

plaza Nusa Penida - Relaksacja na Plażach Bali i Gili

Plaża

Bali monkey forest - Relaksacja na Plażach Bali i Gili

Zwierzęta

Bali sztuka - Relaksacja na Plażach Bali i Gili

Sztuka

Co Cię czeka?

Indonezja składa się z 13 tysięcy wysp. Daj się zaprosić na kilka z nich.

Bali to indonezyjska wyspa Bogów, zachwycająca barwną kulturą, bogactwem tradycji i różnorodną naturą.

Nusa Penida to jej starsza siostra, na której czas się zatrzymał. Gili to archipelag trzech małych wysepek, na których można poczuć się jak w raju.

Spora dawka lokalnej kultury. Odwiedzisz piękne świątynie, grobowce królewskie, oraz kulturalną stolicę Bali, Ubud. Obejrzysz jedyne w swoim rodzaju widowisko teatralne Kecak, czyli pokaz tańca, ognia, śpiewu w inscenizacji eposu hinduistycznego, Ramajany.

Wypoczynek na różnorodnych plażach Bali. Rozrywkowej, pełnej restauracji, wysokich fal i surferów w Seminyak, spokojnej, otoczonej bezprądowym morzem w Sanur, czarnej od wulkanicznego piasku w Candidasa.

Kontakt z egzotyczną naturą. Staniesz oko w oko z psotnymi makakami. Zachwycisz się bogactwem podwodnego królestwa i jego mieszkańców z dużą szansą na spotkanie z żółwiami, mantami i delfinami. Kolorowe ryby gwarantowane. Zobaczysz tarasowe pola ryżowe, piękne wodospady, plantacje kawy i egzotyczne owoce. Odrobina luksusu w agroturystycznym klubie z kompleksem basenów, malowniczo położonych przy tarasowych polach ryżowych. Wyskoki na sąsiednie wyspy. Odwiedzisz starszą siostrę Bali, Nusa Penida, gdzie zobaczysz niesamowite formacje skalne, sekretne plaże, rybackie wioski. Poczujesz się jak w raju na malutkich wysepkach archipelagu Gili.

Cena zawiera:

14 noclegów w obiektach 3* i 4*. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Możliwość zakwaterowania w pokojach 1 osobowych za dodatkową opłatą.

14 śniadań

Transfery

Cidomo (zaprzęg konny) na wyspie Gili Trawangan z portu do hotelu i z hotelu do portu

Transfery szybką łódź motorową do i z Nusa Penida oraz do i z Gili Trawangan

Wycieczki objazdowe według programu

Bilety wstępu na tradycyjny taniec Kecak

Pozostałe bilety wstępu

Anglojęzyczny przewodnik

Przewodnik Wędrownych Wiewiórek

Ubezpieczenie KL 100 000 €, NNW 30 000 zł, Bagaż 2 000 zł, OC 30 000 €

Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

Biletów lotniczych. Szacowana cena biletu lotniczego: 4500 zł - 6000 zł. Każdy otrzyma informacje dotyczące ceny biletu lotniczego oraz zalecenia dotyczące jego zakupu.

Płatnych atrakcji w Alas Harum Bali

Wydatków osobistych

Napiwków

Wyżywienia poza tym zawartym w programie

Uwagi dodatkowe:

Dojazd własny. Po zakupie wycieczki oferujemy bezpłatną pomoc w wyszukania najkorzystniejszych połączeń lotniczych.

1
Dzień 1
Bali lotnisko Denpasar transferyPrzylot na lotnisko w Denpasar na Bali. Po formalnościach imigracyjnych, na hali przylotów przywita Was prywaty kierowca, który zawiezie Was do hotelu w Sanur. Zameldowanie i nocleg w hotelu.
2
Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Dziś powinniście iść prosto na plażę. Potem skręcić albo w lewo, albo w prawo (celem spaceru), albo zanurzyć się w spokojnym, bezprądowym tu oceanie. Sanur to miejsce, w którym prawie nic się nie dzieje. Nie ma niebezpiecznych fal, zdradliwych prądów, plaże są szerokie, piaszczyste, dno opada bardzo łagodnie i nie kryje żadnych niespodzianek. Idealne na wypoczynek i kąpiele. Liczne restauracje wzdłuż plaży oferują lokalne i zachodnie potrawy. Wieczorami, z co drugiego lokalu, rozbrzmiewa muzyka na żywo. Głównie hity z lat 70 i 80tych. Dobre miejsce na pokonanie jetlag'u i naładowanie baterii.
3
Dzień 3
Bali hotel candidasaPo śniadaniu, prywatny kierowca zawiezie Was do innego nadmorskiego kurortu, Candidasa. Jednak nie od razu. Po drodze czeka na Was wodospad Gemblang. Można się lekko ochłodzić. Jeżeli zgłodniejecie, poinformujcie kierowce. Zatrzyma się po drodze w restauracji lub sklepie. Wasza dzisiejsze meta to ciemne, wulkaniczne plaże w Candidasa. Meldunek w hotelu i kontynuacja relaksu. Szum morza utuli Was do snu.
4
Dzień 4
Bali wswiatynia Lempuyang wycieczkiPo śniadaniu prywatny kierowca zawiezie Was na rekonesans najpiękniejszych świątyni Bali. Zaczniecie od świątyni Lempuyang, malowniczo położonej na zboczu góry o tej samej nazwie. Zdjecie w świetle jej Bramy Niebios to Instagramowy hit. Następnym przystankiem będzie pałac świętej wody, Tirta Gangga Palace. Obowiązkową pamiątką stąd jest zdjęcie na cokołach w otaczających świątynie basenach. Na zakończenie zobaczycie najważniejszą dla Balijczyków świątynię Besakih, Świątynię Matkę wszystkich balijskich świątyń. Po tych boskich doznaniach, kierowca odwiezie Was do hotelu. Candidasa szybko zasypia, więc nie odwlekajcie kolacji, lub zakupów. Zwykle o 20 - 21 wszystko (nawet sklepy!) jest już zamknięte.
5
Dzień 5
Wyspy Gili Lombok wycieczkiPo śniadaniu w hotelu, kierowca odwiezie was do portu, skąd promem popłyniecie do raju, czyli na jedną z trzech malutkich wysepek Gili. Transfer z portu do hotelu zaprzęgiem konnym (cidomo). Po zameldowaniu w hotelu, jedyne co Wam pozostaje to delektować się widokami, morzem, plażą. Na kolacje do wyboru warungi i restauracje na każde podniebienie i kieszeń.
6
Dzień 6
Wyspy Gili Lombok wycieczkaŚniadanie w hotelu. Przez resztę dnia czekają Was dylematy, czy wykąpać się w morzu, czy w basenie, czy poczytać książkę na plaży, czy na leżaku, czy kolację zjeść w lokalnej, czy turystycznej restauracji.
7
Dzień 7
gili meno, gili trawangan, gili airKolejny dzień w raju. Po śniadaniu w hotelu, możecie dalej robić nic, albo rozejrzeć się za wycieczkami, które oferują biura podróży, a raczej lokalni przedsiębiorcy w małych budkach na każdym kroku. Mogą Was zabrać na snorkelling do podwodnego kręgu posążków, otoczonych przez kolorowe ryby. Możecie zapolować z nimi na żółwie, których pełno w okolicy i ustrzelić piękne podwodne zdjęcia. Możecie wybrać się na spacer dookoła wyspy lub objechać ją rowerem (wypożyczalnie na każdym kroku). Możecie robić nic na leżaku lub na piasku.
8
Dzień 8
Po śniadaniu w hotelu wsiądziecie do konnego zaprzęgu - cidomo i udacie się do portu. Szybka łódź przetransportuje Was na zupełnie inną wyspę, Nusa Penida. Inną, nie tylko dlatego, że większą. Ma zupełnie inny charakter. Niektórzy twierdzą, że tak wyglądało Bali 30 lat temu. W porcie wsiądziecie do taksówki, która odwiezie Was do hotelu. Czas wolny na spacery i kolacje.
9
Dzień 9
wycieczki na Bali Nusa PenidaŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny samochód z kierowcą zabierze Was na całodniowy objazd po wyspie. Zobaczycie słynną plażę Kelingkin z grzbietu skalistego półwyspu T-Rex w kształcie dinozaura, wizytówki wyspy. Spacer po grzbiecie bywa momentami wymagający, ze względu wysokie skalne stopnie i brak stabilnych poręczy, za to widoki na ukrytą plażę Secret Beach, morze i zieloną wyspę - bezcenne! Nieopodal znajduje się kolejny punkt. Jest to słynna Broken Beach, malowniczą, skalista formację, z kraterem, w którym morze z hukiem rozbija się skały. Tu zejścia nie ma. Można jedynie podziwiać widoki z krawędzi. Kolejny punkt to Angel's Bilabong, czyli naturalny basen skalny z krystalicznie czystą, turkusową wodą i zapierającymi dech widokami. Warto się zamoczyć i dotrzeć do karwędzi, pod warunkiem, że akurat nie szaleją wysokie fale. Kolejny punkt to Crystal Bay Beach - piasczysta plaża i już całkowicie bezpieczna kąpiel. Plażowe knajpki oferują proste posiłki. Warto chwilę posnorklować, w poszukiwaniu kolorowych ryb, podziwając korale. Z uwagi na silne prądy, lepiej trzymać się jednak blisko brzegu. Po relaksie i posiłku, kierowca odwiezie Was do hotelu.
10
Dzień 10
Nusa Penida Crfystal BayŚniadanie w hotelu, a następnie błogie nieróbstwo. W dniu wczorajszym objechaliście całą wyspę, więc wiecie już czego się możecie po niej spodziewać. Możecie zajrzeć do rybackiej wioski, możecie odwiedzić malutkie, lokalne świątynie, możecie po prostu odpocząć na plaży.
11
Dzień 11
Bali Ubud monkey forestPo śniadaniu w hotelu kierowca zawiedzie Was do portu. Stąd szybką łodzią popłyniecie Sanur na Bali. Z Sanur odbierze Was kierowca i zawiezie do Ubud. Czas wolny na zakupy, spacery, basen, restauracje.
12
Dzień 12
Bali wycieczki IndonezjaŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny kierowca i przewodnik w jednym zawiezie Was do Tegallang, gdzie zobaczycie najbardziej malownicze tarasowe pola ryżowe na Bali. Kolejny agroturystyczny punkt o nazwie Alas Harum Bali, położony w pobliżu tarasów ryżowych, oferujący restauracje, tarasowe baseny oraz wiele atrakcji. Następnie odwiedzicie plantacje kawy, gdzie zobaczycie też łaskuny i dowiecie się jak zamieniają zwykłą kawę w tę najdroższą na świecie. Następnie obejrzycie królewski kompleks cmentarny Pura Gunung Kawi malowniczo położony nad rzeką Pakerisan. Udacie się do również do Świątyni Królewskiej, Pura Tirta Empul, jednej z piękniejszych świątyń na Bali, gdzie pod strumieniami świętej wody tryskającej z posążków, Balijczycy dokonują oczyszczających ablucji. Powrót do hotelu.
13
Dzień 13
Bali KecakPo śniadaniu w hotelu, prywatny kierowca zawiezie Was do  świętego Małpiego Lasu, zamieszkałego przez złodziejskie makaki. Następnie odwiedzicie wykutą w skale tajemniczą świątynię słonia, Goa Gajah. Przed ostatnim punktem programu orzeźwi was bryza malowniczego wodospadu Tegenungan, i odświeżeni obejrzycie tradycyjny balijski taniec Kecak we wiosce Batubulan. Lunch zjecie gdzieś po drodze, kolacje po powrocie do Ubud. Mnóstwo restauracji do wyboru.
14
Dzień 14
Po śniadaniu w hotelu, prywatny kierowca zawiezie Was do Seminyak. Czas wolny na ostatnie zakupy, ostatni rzut oka na plaże, ostatnie chwile lenistwa przed powrotem do kraju.
15
Dzień 15
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Transfer na lotnisko.

LOKALIZACJA PODRÓŻY

Wiza

Obecnie, aby wjechać do Indonezji, wymagana jest płatna wiza VOA (Visa On Arrival). Za wizę można zapłacić po przylocie na lotnisku. Koszt wizy to 35 USD lub 500 000 IDR. Wizę można również opłacić online przed przylotem. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować na stronie rządowej TUTAJ.  Następnie wypełnić wniosek i opłacić koszt wizy (e-VOA) .

Po przylocie posiadając e-VOA (wizę elektroniczną) nie trzeba już czekać w kolejce na lotnisku do opłacenia wizy tylko należy udać się bezpośrednio do stanowisk odprawy celnej oznakowanych symbolem: e-VISA.

Informacje dodatkowe:
  1. Informacje na e-VOA muszą się zgadzać z danymi w ważnym paszporcie.
  2. Posiadanie e-VOA nie gwarantuje przekroczenia granicy Indonezji. Decyzję podejmuje celnik.
  3. Podczas odprawy celnej należy okazać paszport ważny więcej niż 6 miesięcy oraz bilet powrotny.
  4. Więcej informacji na stronie: http://www.imigrasi.go.id
 

Deklaracja celna

Deklarację celną należy wypełnić online przed przylotem TUTAJ  lub na lotnisku po przylocie po zakończonej odprawie celnej.  

Na hali odbioru bagażu  na lotnisku w Denpasar bagażu znajdują się tablice z kodami QR, które prowadzą do strony na której taką deklarację się wypełnia. Następie po jej wypełnieniu otrzymuje się kod QR, który należy zeskanować na bramkach wychodząc do hali przylotów.

 

Zasady wjazdowe dotyczące COVID-19

Osoby zaszczepione

  1. Osoby dorosłe muszą posiadać zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 lub 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson - Unijny Certyfikat z kodem QR wydrukowany w języku polskim i języku angielskim. Ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą.
  2. Dzieci do 18 lat są zwolnione z okazywania certyfikatów - nie muszą potwierdzać odbycia szczepienia.
  3. W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi na telefonach komórkowych. Należy taką aplikację zainstalować w telefonie przed przylotem.

Osoby niezaszczepione:

W przypadku osób niezaszczepionych obowiązuje 5 dniowa kwarantanna.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/indonezja

Nie ma obowiązku okazywania testów PCR przy wlocie do Indonezji.

 

Szczepienia i profilaktyka

Nie ma obowiązkowych innych szczepień przy wjeździe do Indonezji. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Zalecane są szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW A + WZW B).

Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej. Również mycie zębów wodą butelkowaną. Woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji.

Należy również unikać kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.

Ryzyko zakażenia malarią jest bardzo niskie na Bali. Zalecamy korzystać ze środków odstraszających komary (repelentów). Szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

W większości prowincji istnieje zagrożenie zakażenia wścieklizną u psów.

 

Waluta

Lokalna waluta to rupia indonezyjska (IDR). Bankomaty są dostępne w większych miastach.

Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę - dolary amerykańskie lub euro. W przypadku dolarów nominały 100 USD. Czasami w kantorach można się spotkać z ofertą niższych kursów wymiany dla nominałów niższych niż banknoty 100USD. Banknoty muszą być dobrej jakości (nie zniszczone, bez jakichkolwiek napisów, zabrudzeń). Należy uważać podczas wymiany walut szczególnie w miejscach w których proponują bardzo korzystny kurs. Zalecamy przeliczyć wymienioną kwotę przed wyjściem z kantoru.

W przypadku kart polecamy kartę walutową jak np. Revolut, która proponuje korzystne kursy wymiany.