Relaksacja na Plażach Bali i Gili
Co Cię czeka?
Indonezja składa się z 13 tysięcy wysp. Daj się zaprosić na kilka z nich.
Bali to indonezyjska wyspa Bogów, zachwycająca barwną kulturą, bogactwem tradycji i różnorodną naturą.
Nusa Penida to jej starsza siostra, na której czas się zatrzymał. Gili to archipelag trzech małych wysepek, na których można poczuć się jak w raju.
Spora dawka lokalnej kultury. Odwiedzisz piękne świątynie, grobowce królewskie, oraz kulturalną stolicę Bali, Ubud. Obejrzysz jedyne w swoim rodzaju widowisko teatralne Kecak, czyli pokaz tańca, ognia, śpiewu w inscenizacji eposu hinduistycznego, Ramajany.
Wypoczynek na różnorodnych plażach Bali. Rozrywkowej, pełnej restauracji, wysokich fal i surferów w Seminyak, spokojnej, otoczonej bezprądowym morzem w Sanur, czarnej od wulkanicznego piasku w Candidasa.
Kontakt z egzotyczną naturą. Staniesz oko w oko z psotnymi makakami. Zachwycisz się bogactwem podwodnego królestwa i jego mieszkańców z dużą szansą na spotkanie z żółwiami, mantami i delfinami. Kolorowe ryby gwarantowane. Zobaczysz tarasowe pola ryżowe, piękne wodospady, plantacje kawy i egzotyczne owoce. Odrobina luksusu w agroturystycznym klubie z kompleksem basenów, malowniczo położonych przy tarasowych polach ryżowych. Wyskoki na sąsiednie wyspy. Odwiedzisz starszą siostrę Bali, Nusa Penida, gdzie zobaczysz niesamowite formacje skalne, sekretne plaże, rybackie wioski. Poczujesz się jak w raju na malutkich wysepkach archipelagu Gili.
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Uwagi dodatkowe:
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 3
Dzień 4
Dzień 5
Dzień 6
Dzień 7
Dzień 8
Dzień 9
Dzień 10
Dzień 11
Dzień 12
Dzień 13
Dzień 14
Dzień 15
LOKALIZACJA PODRÓŻY
Wiza
Obecnie, aby wjechać do Indonezji, wymagana jest płatna wiza VOA (Visa On Arrival). Za wizę można zapłacić po przylocie na lotnisku. Koszt wizy to 35 USD lub 500 000 IDR. Wizę można również opłacić online przed przylotem. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować na stronie rządowej TUTAJ. Następnie wypełnić wniosek i opłacić koszt wizy (e-VOA) .
Po przylocie posiadając e-VOA (wizę elektroniczną) nie trzeba już czekać w kolejce na lotnisku do opłacenia wizy tylko należy udać się bezpośrednio do stanowisk odprawy celnej oznakowanych symbolem: e-VISA.
Informacje dodatkowe:- Informacje na e-VOA muszą się zgadzać z danymi w ważnym paszporcie.
- Posiadanie e-VOA nie gwarantuje przekroczenia granicy Indonezji. Decyzję podejmuje celnik.
- Podczas odprawy celnej należy okazać paszport ważny więcej niż 6 miesięcy oraz bilet powrotny.
- Więcej informacji na stronie: http://www.imigrasi.go.id
Deklaracja celna
Deklarację celną należy wypełnić online przed przylotem TUTAJ lub na lotnisku po przylocie po zakończonej odprawie celnej.
Na hali odbioru bagażu na lotnisku w Denpasar bagażu znajdują się tablice z kodami QR, które prowadzą do strony na której taką deklarację się wypełnia. Następie po jej wypełnieniu otrzymuje się kod QR, który należy zeskanować na bramkach wychodząc do hali przylotów.
Zasady wjazdowe dotyczące COVID-19
Osoby zaszczepione
- Osoby dorosłe muszą posiadać zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 lub 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson - Unijny Certyfikat z kodem QR wydrukowany w języku polskim i języku angielskim. Ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą.
- Dzieci do 18 lat są zwolnione z okazywania certyfikatów - nie muszą potwierdzać odbycia szczepienia.
- W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi na telefonach komórkowych. Należy taką aplikację zainstalować w telefonie przed przylotem.
Osoby niezaszczepione:
W przypadku osób niezaszczepionych obowiązuje 5 dniowa kwarantanna.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/indonezja
Nie ma obowiązku okazywania testów PCR przy wlocie do Indonezji.
Szczepienia i profilaktyka
Nie ma obowiązkowych innych szczepień przy wjeździe do Indonezji. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.
Zalecane są szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW A + WZW B).
Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej. Również mycie zębów wodą butelkowaną. Woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji.
Należy również unikać kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.
Ryzyko zakażenia malarią jest bardzo niskie na Bali. Zalecamy korzystać ze środków odstraszających komary (repelentów). Szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.
W większości prowincji istnieje zagrożenie zakażenia wścieklizną u psów.
Waluta
Lokalna waluta to rupia indonezyjska (IDR). Bankomaty są dostępne w większych miastach.
Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę - dolary amerykańskie lub euro. W przypadku dolarów nominały 100 USD. Czasami w kantorach można się spotkać z ofertą niższych kursów wymiany dla nominałów niższych niż banknoty 100USD. Banknoty muszą być dobrej jakości (nie zniszczone, bez jakichkolwiek napisów, zabrudzeń). Należy uważać podczas wymiany walut szczególnie w miejscach w których proponują bardzo korzystny kurs. Zalecamy przeliczyć wymienioną kwotę przed wyjściem z kantoru.
W przypadku kart polecamy kartę walutową jak np. Revolut, która proponuje korzystne kursy wymiany.