TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali - FanTOUR
Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
FanTOUR  / Aktualności  / TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali
Bali wycieczka

TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

Top 10 Instagramowych miejsc na Bali

Mapa Bali naszpikowana jest malowniczymi punktami, z których zdjęcia biją rekordy popularności na Instagramie. Niektóre z tych miejsc powstały właściwie tylko w tym właśnie celu. Inne były tam na długo przed powstaniem popularnego portalu. Jesteś fanem Instagrama? Sprawdź, czy aby na pewno masz już wszystkie na swoim koncie.

 

Zdjecie 3 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

1. Pura Lempuyang Luhur

 

Świątynia Lempuyang, popularnie nazywana bramą niebios, to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Bali. Jest to przy okazji jedna z najstarszych i najbardziej szanowanych budowli na wyspie. Swoją instagramową popularność zawdzięcza przede wszystkim malowniczemu położeniu na zboczu góry o tej samej nazwie oraz widokom na czynny wulkan Agung. Żeby tam dotrzeć, trzeba się wspiąć na wysokość 1175 metrów nad poziom morza i pokonać ponad 1700 schodów. Zdjęcie w świetle bramy to obowiązek każdego turysty, dlatego ustawiają się do niej naprawdę długie kolejki.

 

Bali Lempuyang - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

Dodatkowo, po drodze można spodziewać się towarzystwa złodziejskich, aczkolwiek fotogenicznych makaków. Chętnie pozują do zdjęć, szczególnie jeżeli przekupi się je smakołykami. Zadowolą się czymkolwiek, ale najbardziej chyba lubią orzechy.

 

Monkey Forest Bali8 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

2.Widok na wulkan Agung

 

Najświętszą górę na wyspie, czynny wulkan Agung, można sfotografować z wielu perspektyw. Najpiękniejsze zdjęcia o wschodzie słońca można wykonać z małej wioski, Bukit Cinta, oddalonej o około pół godziny drogi skuterem lub samochodem od popularnego kurortu Amed.

 

Bali Agung - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

Innymi miejscami, skąd Agung pięknie się prezentuje są Kubu, Karangasem i Lahangan Sweet

 

3. Świątynia Świętej Wody Tirta Ganga

 

Świątynia Świętej wody, nazwana Tirta Ganga na cześć hinduskiej świętej rzeki Ganges, to królewski kompleks pałacowy Karangasem, otoczony basenami kąpielowymi, malowniczymi ścieżkami spacerowymi i świątyniami, z których najgłówniejszą jest Patirthan. Miejsc na piękne zdjęcia aż nadto, jednak nie może zabraknąć tych na basenowych cokołach w otoczeniu królewskich posążków, fontann i ryb.

 

Indonezja bali swiatynia1 1024x768 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

4. Tarasowe pola ryżowe Tegalang

 

Pól ryżowych na Bali jest całkiem sporo. Można natrafić na nie nawet niemal w ścisłym centrum miasteczka Ubud. Jednak, by zobaczyć te najbardziej malownicze, należy udać się do Tegallang. Te tarasowe pola ryżowe, chociaż bardzo turystyczne i zatłoczone, przebijają urodą pozostałe. Porastają dość stromą skarpę, a wpisany na listę UNESCO krajobraz Subak, można zobaczyć tu jak na dłoni. Więcej o tym, czym jest Subak można przeczytać TUTAJ.

 

Indonezja bali pola ryżowe 6 1024x683 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

5. Kompleks rekreacyjny Alas Harum

 

Tu możecie wykonać nie jedno, ale 10 instagramowych przebojów. Dostępne są huśtawki, koszyki, posągi, wszystko na tle malowniczych ryżowych pol. To miejsce zostało stworzone przede wszystkim w celu zaspokojenia zdjęciowych potrzeb.

 

Alas Harum Bali 1 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

W bonusie dostępne są tarasowe baseny. Lekko w nich tłoczno, ale na pewno da się ustrzelić dobre ujęcie.

 

@fantour_eu Alas Harum Bali. New tourists attraction. Opened in 2021. Nowa atrakcja turystyczna na Bali. Otwarcie nastąpiło w 2021. #bali #swing #indonezja #wakacje #wycieczka #instagram #amazing #summer #nature #fyp #foryou #foryoupage #podróże #travel ♬ Sugarsweet - Zach Sorgen

6. Balijskie tradycyjne wioski

 

Do wyboru jest ich cała masa. Trunyan, czy inaczej Terunyan, to wioska nad malowniczym jeziorem Batur. Zamieszkuje ją plemię Aga szczycące się unikatowymi tradycjami pochówkowymi. W odróżnieniu od reszty wyspy, zwłok się tu nie kremuje, tylko okrywa płócienną płachtą i pozostawia pod drzewami aż do całkowitego rozłożenia. To, co się nie rozłoży, pozostaje na widoku zwiedzających. Makabryczna sceneria do zdjęć? Być może. Na pewno unikatowa.

Wioska Batubulan słynie natomiast z artystów, ich dzieł i przedstawień. Tu przyjeżdża się obejrzeć tradycyjne teatralne tańce, takie jak Barong, Kecak czy Legong; tu kupuje się najpiękniejsze pamiątki wykonane z kamienia lub drewna. Mówi się, że wykonane właśnie tutaj, posiadają wyjątkową, magiczną moc.

 

7. Balijskie tradycyjne teatry

 

Jeżeli Batubulan jest zbyt kameralne, koniecznie udajcie się do Ulu Watu, gdzie zobaczycie najbardziej spektakularne przedstawienie Kecak w największym amfiteatrze na wyspie z bonusowym zachodem słońca na tle morskiego horyzontu.

 

Bali Uluwatu Kecak - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

8. Balijskie święta i uroczystości

Na Bali zawsze gdzieś trwa jakaś uroczystość. Czy tylko rodzinna, jak urodziny lub pogrzeb, czy to rodzinna, czy celebrowana przez całą lokalną społeczność, jak na przykład urodziny lokalnej świątyni, czy święto powszechne, jak na przykład sylwester dnia ciszy, Nyepi. Odświętnie ubrani Balijczycy, przystrojone ulice i świątynie, spektakularne pochody gigantycznych kukieł sylwestrowych Ogoh Ogoh, to niesamowite obiekty do niepowtarzalnych zdjęć.

 

Nepi 2023 ogoh ogoh Bali 5 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

9. Balijskie wodospady

 

Na Bali znajduje się kilkadziesiąt wodospadów. Mniej lub bardziej dostępnych, większych i mniejszych, mniej lub bardziej spektakularnych. Jednak zdjęcie pod strumieniami kaskadowo opadającej wody zawsze robi wrażenie.

10. Balijskie plaże

Chociaż Bali wcale nie słynie z najpiękniejszych na świecie plaż, można odnaleźć tu prawdziwe ‘zdjęciowe’ perełki. Czarne, wulkaniczne plaże Amed, szerokie piaszczyste plaże Kuta, czy skaliste zbocza, o które rozbijają się morskie fale w Ulu Watu stanowią piękną i różnorodną zdjęciową scenografię. Jeżeli dodać do tego liczne huśtawki, ławeczki i ramki zbudowane specjalnie pod zdjęciowe efekty, jest z czego wybierać.

Warto też przy okazji wyskoczyć na starszą siostrę Bali, malutką wysepkę Nusa Penida, Jej niewielka powierzchnia utkana jest zdjęciowym materiałem. Słynny skalny półwysep w kształcie dinozaura T-Rex, ukryte w dżungli oczka wodne, sekretne plaże, tradycyjne wioski i skanseny to tylko kilka perełek, które wysepka ma do zaoferowania.

 

Nusa Penida 2 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

 

Bali to prawdziwy zdjęciowy raj. Podejrzyjcie też koniecznie okiem obiektywu zwyczajne życie Balijczyków: wiejskie gospodarstwa, małe warsztaty, tradycyjne domy, uliczne kapliczki. Wszystko na Bali ma jakieś drugie dno, znaczenie, urok.

 

Chcesz zobaczyć przepiękne miejsca na Bali, sprawdź poniżej naszą ofertę Instagranowych wycieczek jednodniowych lub 15 dniowy wyjazd

Ustrzel Bali Insta-nt Tour

Bali wodospady  150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali
Insta Tour Bali wschod 2 150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali
Bali Insta Tour Ubud 150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali
Bali wycieczki TOP swiatynie 1 150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

Na Bali w tydzień można zapełnić kilka sporych kart pamięci, Instagramowych kont lub pamiątkowych albumów. Ustrzel Bali!

Bali wycieczki i atrakcje 4 150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali
Bali wycieczki 2 150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali
sportretuj swją podróż 150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali
Lista mailingowa 2 150x150 - TOP 10 Instagramowych miejsc na Bali

Zostaw odpowiedź: