Balijski Sen i Jawa - FanTOUR
Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
 
FanTOUR  / Balijski Sen i Jawa

Balijski Sen i Jawa

7179PLN
wulkan 1 - Balijski Sen i Jawa

Wulkan

Bali swiatynia - Balijski Sen i Jawa

Świątynia

Bali pola ryzowe - Balijski Sen i Jawa

pola ryżowe

plaza Nusa Penida - Balijski Sen i Jawa

plaża

Prace na roli Bali - Balijski Sen i Jawa

Praca na roli

Widoki

Co Cię czeka?

Czego się spodziewać? Wszystkiego! Majestatycznych wulkanów, siarczystych kraterów, widoków jak ze snu na Jawie.
Sporej dawki piękna w każdej postaci na indonezyjskiej wyspie bogów Bali czyli dziewiczej natury od malowniczych wodospadów, przez zielone wzgórza po egzotyczne owoce i przyprawy z kawą włącznie zróżnicowanych plaż od białych i piaszczystych, przez czarne wulkaniczne, po skaliste i trudno dostępne, lokalnego folkloru, unikalnej architektury świątyń i tradycyjnych domostw, egzotycznych rytuałów i lokalnej sztuki.
Na Bali każdy jest artystą i wszystko jest sztuką!

Cena zawiera:

13 noclegów w obiektach 3* i 4*. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Możliwość zakwaterowania w pokojach 1 osobowych za dodatkową opłatą

13 śniadań

Transfery

Wycieczki objazdowe według programu

Bilety wstępu z wyjątkiem wstępu do Małpiego Lasu

Anglojęzyczny przewodnik

Przewodnik Wędrownych Wiewiórek

Ubezpieczenie KL 100 000 €, NNW 30 000 zł, Bagaż 2 000 zł, OC 30 000 €

Cena nie zawiera:

Biletów lotniczych. Szacowana cena biletu lotniczego: 4500 zł - 6000 zł. Każdy otrzyma informacje dotyczące ceny biletu lotniczego oraz zalecenia dotyczące jego zakupu.

Biletów wstępu do Małpiego Lasu. Koszt 100 000 IDR (ok. 30 PLN)

Wydatków osobistych

Napiwków

Wyżywienia poza tym zawartym w programie

Uwagi dodatkowe:

Dojazd własny. Po zakupie wycieczki oferujemy bezpłatną pomoc w wyszukania najkorzystniejszych połączeń lotniczych.

1
Dzień 1
Przylot na lotnisko w Denpasar na Bali. Po formalnościach imigracyjnych, na hali przylotów przywita Was prywaty kierowca, który zawiezie Was  do hotelu w Seminyak. Zameldowanie i nocleg w hotelu.
2
Dzień 2
plaża seminyakŚniadanie w hotelu. Czas wolny na aklimatyzację. Można go spędzić z książką przy basenie, wyjść na spacer na plażę. W naszym przewodniku znajdziecie proponowane restauracje na wieczorną kolacje, sklepy spożywcze.
3
Dzień 3
Gilimanuk promŚniadanie w hotelu. Prywatny kierowca obierze was o 10.00 z hotelu i zawiezie do portu w Gilimanuk, gdzie wsiądziecie na lokalny prom do Ketapang na Jawie. Po drodze do portu zatrzymacie się na lunch. Rejs na Jawę potrwa zaledwie godzinę, wyspę widać gołym okiem już z portu na Bali. Prywatny kierowca odbierze Was z portu w Ketapang i zawiezie do hotelu. Kolacja w hotelu. Proponujemy natychmiast zasnąć, ponieważ kolejny Wasz dzień rozpocznie się o 1.00 rano! (tak tak, to nie jest pomyłka!)
4
Dzień 4
Kawah Ijen wycieczkaWczesna pobudka około 1 nad ranem. Śniadanie w postaci suchego prowiantu. Przygotujcie też swoje ulubione batony energetyczne i butelki z wodą - będziecie potrzebowali energii i nawodnienia - ścieżka w dół krateru jest stroma, wąska i kamienista. Trekking do kopalni siarki rozpoczniecie jeszcze w ciemnościach. To jedyna okazja, żeby zaobserwować, jak złoża iluminują, tzw. 'Blue Fire'. Z latarką czołówką, można zacząć od razu powoli schodzić w dół krateru. Jeżeli wolicie, można poczekać do wschodu słońca. Schodząc w dół wąską ścieżką, będziecie mijać górników z koszami siarki na plecach. Ustąpcie im drogi, bardzo ciężko pracują. Spróbujcie choćby oderwać taki kosz od położa! Na dnie krateru poczujecie się jak w prawdziwym piekle! Pamiętajcie o maskach ochronnych na nos i usta, zapach siarki jest bardzo drażniący. Wasze ubrania będą się nawawały do natychmiastowego prania w mocnym płynie odświeżającym. Po powrocie do hotelu około 11.00 odbierze Was prywatny kierowca, który zawiezie Was do hotelu w okolicach wulkanu Bromo. Po drodze można zatrzymać się na lunch w lokalnej restauracji. Do celu dotrzecie około 17.00. Meldunek i kolacja w hotelu, lub jego okolicy. Najrozsądniej natychmiast iść spać.
5
Dzień 5
Wulkan Bromo wycieczki JawaPobudka o 3 nad ranem! Jeepem z napędem na 4 koła, prywatny kierowca przewiezie Was do Penanjakan: punktu widokowego na wschód słońca nad wulkanem Bromo. Następnie przejedziecie przez taflę kaledry do stóp wulkanu. Ostatni etap, ponad 245 schodków na szczyt, trzeba pokonać już piechotą. Po stokroć warto! Księżycowe widoki pozostaną z Wami już do końca życia. Po zakończeniu przygody, kierowca odwiezie Was do hotelu na śniadanie. Około 10.00 wyruszycie prywatnym samochodem z kierowcą do portu w GIlimanuk, skąd promem wrócicie na wyspę bogów, Bali. Po zameldowaniu w hotelu w Pemuteran możecie albo regenerować się przez resztę dnia przy hotelowym basenie, albo pójść na spacer plażą po okolicy, albo z maską i rurką poszukać podwodnych hodowli koralowców, które są położone dość blisko brzegu. Kolacja we własnym zakresie. Do wyboru albo w hotelowej restauracji, albo w miasteczku.
6
Dzień 6
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na relaks przy basenie, relaks na plaży, relaks na ganku.
7
Dzień 7
PemuteranŚniadanie w hotelu. Czas wolny. Znudził Wam się relaks? Proponujemy wynająć łódź i posnorklować gdzieś dalej od brzegu, gdzie rafy są bujniejsze, ryby większe, żółwie łatwiejsze do upolowania. Odwiedźcie koniecznie Bio Rock Project, którego celem jest rewitalizacja podwodnego życia koralowców i ryb. Korale hodowane są na specjalnych konstrukcjach, wspomagających przyrost raf. Można do nich dotrzeć wpław, bez łodzi. Jest blisko od brzegu.
8
Dzień 8
PemuteranŚniadanie w hotelu. Czas wolny. A może dziś krótki trekking? Zielone wzgórza i gorące źródła tuż za plecami. Widoki nieziemskie! Można wybrać się na 2 km spacer pod górę do świątyni Pulaki Temple. Malutka, jednak z historią. Otoczona przez stado makaków. Miejscowi dobrze dbają o ich pełne brzuszki. Mogą być skore do rozboju (kradną, co tylko popadnie). Wskazane kije, niewskazane żadne świeże jedzenie, które mogą wywąchać. Jeżeli macie lenia, spędźcie dzień na plaży z przerwą na wizytę w którejś z lokalnych restauracji, żeby coś przekąsić.
9
Dzień 9
Bali Ulan Danu Beratan świątynia wycieczki fakultatywneŚniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Odbierze Was prywatny kierowca, z którym przejedziecie boską trasę zaczynając od basenów z gorącymi źródłami, gdzie można się popluskać w świętej wodzie lub przynajmniej popatrzeć jak to robią lokalni mieszkańcy w ramach oczyszczania duszy i ciała. Następnie pojedziecie do luksusowego kompleksu wodnych atrakcji, zbudowanego przede wszystkim dla turystów. Tarasowe baseny na tle tarasowych pól ryżowych, tylko na Bali. Warto zjeść tam lunch, chociaż tanio nie będzie. Oczyszczeni, będziecie mogli śmiało stanąć w świetle symbolicznej Bramy Niebios, ikony Bali. Kontynuując wodny szlak, dotrzecie do świątyni Ulun Danu Beratan, tej z okładki National Geographic, malowniczo położonej na jeziorze. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu czas na odpoczynek, zakwaterowanie w kolejnym miejscu noclegowym.
10
Dzień 10
Bali Indonezja pola ryżoweBardzo wczesna pobudka, ponieważ na widowiskowy wschód słońca nad wzgórzami właściciel zabierze Was najpierw samochodem, potem poprowadzi jeszcze kawałek piechotą. W drodze powrotnej czeka was krótki trekking po polach ryżowych i wioskach. W nagrodzę po powrocie będzie czekało śniadanie. W ramach aktywności, właściciele zabiorą Was na swoje pole ryżowe, pokażą jak bawoły pomagają w oraniu poletek, jak się sadzi i jak rośnie ryż (będziecie mogli wszystkiego samemu spróbować!). Następnie w przydomowej kuchni nauczycie się robić olej z kokosów domowym sposobem. Po tych agroturystycznych atrakcjach, kierowca odwiezie was do cywilizacji, czyli hotelu w Ubud.
11
Dzień 11
Bali Ubud kecak dance wycieczkaŚniadanie w hotelu. Prawie cały dzień do Waszej dyspozycji. Jedyne ograniczenie: bilety na przedstawienie tradycyjnego teatru tańca KECAK o godzinie 19.00. Do tej pory możecie leniuchować przy basenie lub wybrać się na spacer po stolicy balijskiej kultury i siedzibie królów. Możecie skręcić w w wąskie uliczki i pozaglądać, jak żyją lokalni mieszkańcy. Możecie wybrać się za miasto i obejrzeć autentyczne pola ryżowe tuż za rogiem (piechotą, lub wypożyczyć rower). Możecie pozaglądać do sklepików z rękodziełem. Możecie iść na tradycyjny masaż. Możecie co tylko chcecie.
12
Dzień 12
Bali Tegalalang rice fields wycieczka Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny kierowca i przewodnik w jednym zawiezie Was do Tegallang, gdzie zobaczycie najbardziej malownicze tarasowe pola ryżowe na Bali. Następnie ciagle nieodkryta przez turystów świątynia Gunung Kawi Sebatu, w której znajdziecie kwintesencje balijskich wierzeń i symboli oraz lokalnych mieszkańców, czerpiących świętą wodę do baniaków. Udacie się do Świątyni Królewskiej, Pura Tirta Empul, jednej z piękniejszych świątyń na Bali, gdzie pod strumieniami świętej wody tryskającej z posążków, Balijczycy dokonują oczyszczających abucji. Kolejny punkt to plantacja najdroższej kawy na świecie, Kopi Luwak, gdzie będziecie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega jej sekret, skosztować i kupić, jako ekskluzywny prezent z wakacji. Chwila odświeżenia w lodowatej wodzie malowniczego wodospadu Kanto Lampo, i droga do ostatniej dziś atrakcji, świątyni słonia, Goa Gajah, z bogato zdobioną fasadą. Kierowca odwiezie Was do hotelu lub restauracji. Będziecie na pewno bardzo głodni po dniu pełnym wrażeń.
13
Dzień 13
SeminyakPo śniadaniu w hotelu, prywatny kierowca zawiezie Was do Seminyak. Po zameldowaniu w hotelu czas wolny na ostatnie zakupy, ostatni rzut na szeroką plażę, ostatniego Binganga w lokalnym warungu. Warto nacieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami przed powrotem do kraju.
14
Dzień 14
samolotŚniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Transfer na lotnisko w Denpasar.

LOKALIZACJA PODRÓŻY

Wybrane miejsca, które odwiedzicie

Wiza

Obecnie, aby wjechać do Indonezji, wymagana jest płatna wiza VOA (Visa On Arrival). Za wizę można zapłacić po przylocie na lotnisku. Koszt wizy to 35 USD lub 500 000 IDR. Wizę można również opłacić online przed przylotem. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować na stronie rządowej TUTAJ.  Następnie wypełnić wniosek i opłacić koszt wizy (e-VOA) .

Po przylocie posiadając e-VOA (wizę elektroniczną) nie trzeba już czekać w kolejce na lotnisku do opłacenia wizy tylko należy udać się bezpośrednio do stanowisk odprawy celnej oznakowanych symbolem: e-VISA.

Informacje dodatkowe:
  1. Informacje na e-VOA muszą się zgadzać z danymi w ważnym paszporcie.
  2. Posiadanie e-VOA nie gwarantuje przekroczenia granicy Indonezji. Decyzję podejmuje celnik.
  3. Podczas odprawy celnej należy okazać paszport ważny więcej niż 6 miesięcy oraz bilet powrotny.
  4. Więcej informacji na stronie: http://www.imigrasi.go.id
 

Deklaracja celna

Deklarację celną należy wypełnić online przed przylotem TUTAJ  lub na lotnisku po przylocie po zakończonej odprawie celnej.  

Na hali odbioru bagażu  na lotnisku w Denpasar bagażu znajdują się tablice z kodami QR, które prowadzą do strony na której taką deklarację się wypełnia. Następie po jej wypełnieniu otrzymuje się kod QR, który należy zeskanować na bramkach wychodząc do hali przylotów.

 

Zasady wjazdowe dotyczące COVID-19

Osoby zaszczepione

  1. Osoby dorosłe muszą posiadać zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 lub 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson - Unijny Certyfikat z kodem QR wydrukowany w języku polskim i języku angielskim. Ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą.
  2. Dzieci do 18 lat są zwolnione z okazywania certyfikatów - nie muszą potwierdzać odbycia szczepienia.
  3. W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi na telefonach komórkowych. Należy taką aplikację zainstalować w telefonie przed przylotem.

Osoby niezaszczepione:

W przypadku osób niezaszczepionych obowiązuje 5 dniowa kwarantanna.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/indonezja

Nie ma obowiązku okazywania testów PCR przy wlocie do Indonezji.

 

Szczepienia i profilaktyka

Nie ma obowiązkowych innych szczepień przy wjeździe do Indonezji. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Zalecane są szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW A + WZW B).

Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej. Również mycie zębów wodą butelkowaną. Woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji.

Należy również unikać kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.

Ryzyko zakażenia malarią jest bardzo niskie na Bali. Zalecamy korzystać ze środków odstraszających komary (repelentów). Szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

W większości prowincji istnieje zagrożenie zakażenia wścieklizną u psów.

 

Waluta

Lokalna waluta to rupia indonezyjska (IDR). Bankomaty są dostępne w większych miastach.

Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę - dolary amerykańskie lub euro. W przypadku dolarów nominały 100 USD. Czasami w kantorach można się spotkać z ofertą niższych kursów wymiany dla nominałów niższych niż banknoty 100USD. Banknoty muszą być dobrej jakości (nie zniszczone, bez jakichkolwiek napisów, zabrudzeń). Należy uważać podczas wymiany walut szczególnie w miejscach w których proponują bardzo korzystny kurs. Zalecamy przeliczyć wymienioną kwotę przed wyjściem z kantoru.

W przypadku kart polecamy kartę walutową jak np. Revolut, która proponuje korzystne kursy wymiany.