Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
FanTOUR / Aktualności  / Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie
mjanma birma bagan pagan

Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie

Mjanma, czyli Birma, czyli kraj, który wybralibyśmy, gdybyśmy mieli do wyboru pojechać tylko i wyłącznie w jedno jedyne miejsce na świecie.

Na naszym liczniku jest dopiero 45 krajów. Birma zajmuje na tej liście bardzo szczególne miejsce. Wszystko za sprawą mieszkających tam ludzi.

Birma to kraj buddyjski, bardzo biedny, bardzo doświadczony przez los. Jednak nigdzie indziej nie spotkaliśmy się z tak gorącym przyjęciem, bezinteresowną pomocą i tak szerokimi uśmiechami po wypowiedzeniu lokalnego pozdrowienia ‘Mingalabar’.

 

Birma Mjanma Bago cheroot produkcja 3 300x225 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie

 

Buddyjscy mnisi chętnie opowiedzą niesamowicie ciekawą historię swojego kraju w ramach ćwiczenia angielskiego. Z ochotą oprowadzą nas po świątyniach nie wyciągając absolutnie rąk po zapłatę.

 

Birma Bagan 29 212x300 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie

 

Przypadkowi przechodnie zaprowadzą nas do miejsc, których szukamy. Przewodnicy wprowadzą do zabytków wyjściami, żeby nie nabijać kasy rządowym instytucjom, polecą hotele i środki transportu, które nie wspierają militarnej elity.

 

Mianmar lokalny prom do Pagan przystanek sprzedawcy i pasazerowie 300x225 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie

Publiczny prom z Manadalay do Bagan

 

Obowiązkowym punktem odwiedzin tego kraju jest Bagan, starożytne miasto ponad 10 tysięcy świątyń, pagód i klasztorów. Do dnia dzisiejszego przetrwało jedynie nieco ponad 2200, jednak wrażenia z odwiedzin są nie do zapomnienia. Kolosalne i malutkie świątynie zagubione gdzieś między uprawnymi polami, wschody i zachody słońca na tle gór i płaskowyżu. Można się nad tymi cudami przelecieć balonem, czego my nie zrobiliśmy, ale na pewno warto.

Bagan stawiany jest na równi z kompleksem Angkor Wat w Kambodży. Ciężko zdecydować, ale my jednak stawiamy na Bagan. Niesamowity klimat, niesamowite widoki i niesamowici ludzie powodują, że mieszanka emocji jest nie do odtworzenia.

 

Birma Bagan 33 300x225 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie

 

Birma Bagan 43 300x205 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie

 

O Birmie można pisać i pisać. O niesamowitej historii tego kraju. O Aung San Suu Kyi: polecamy film ‘The Lady’, reżysererii Luca Besona. Polecamy książkę ‘Złota Ziemia Roni Łzy. Esej Birmański’ pióra Bogdana Góralczyka. Polecamy publikacje i książkę Michała Lubiny, który o tym kraju bardzo ładnie pisze i bardzo dużo wie.

My bardzo polecamy odwiedzenie tego kraju. Jeszcze dużo będzie o Birmie na naszej stronie.

 

Przeczytajcie naszą relacją z podróży po Birmie tutaj. Skorzystajcie z naszych porad. Zarezerwujcie bilety tutaj. Gorąco polecamy odwiedziny. W Birmie odnajdziecie prawdziwą magię!

PLAN PODROZY 150x150 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie
BILRTY FANTOUR 150x150 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie
NOCLEGI FANTOUR 150x150 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie
PRZEWODNIKI 150x150 - Mjanma: kraina najcudowniejszych ludzi na świecie

Zostaw odpowiedź: