Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
FanTOUR  / Aktualności  / Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores
indonezja flores

Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores

Jak twierdzą jej mieszkańcy długa na 450 kilometrów wyspa Flores ma kształt węża. Położona jest w samym sercu archipelagu indonezyjskiego rozciągającego się wzdłuż równika między oceanem Indyjskim i Pacyfikiem. Należy do Małych Wysp Sundajskich.

Temperatura waha się średnio między 25 a 35 stopni Celsjusza jednak w górach może spaść nawet do zaledwie kilku.

Flores słynie z dwóch znanych na całym świecie atrakcji: Narodowego Parku Komodo i Narodowego Parku Kelimutu.

Komodo zamieszkują unikatowe tylko dla tego miejsca warany, tak zwane Smoki z Komodo, największe na świecie jaszczury.

 

indonezja komodo rinca 60 300x225 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores

Warany z Komodo. Największe jaszczurki na świecie

 

W Kelimutu leży nieczynny wulkan z magicznymi trzema jeziorami, zmieniającymi kolory wód. Mają one swoje miejsce w wielu lokalnych mitach, legendach i wierzeniach.

 

indonezja flores 300x200 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores

Park Narodowy Kelimutu. Zmieniające kolor wody 3 jeziora

 

Jednak Flores to znacznie więcej niż tylko Komodo i Kelimutu. Wielbiciele natury znajdą tu bezludne wysepki z piaszczystymi plażami; piękne pola ryżowe zagnieżdżone między zielonymi wzgórzami, idealne na leniwe wędrówki przy akompaniamencie śpiewu ptaków; gorące źródła, czyste jeziora i orzeźwiające chłodem rzeki.

Największym czarem Flores są jednak jej mieszkańcy, którzy witają przyjezdnych z otwartymi ramionami i dobrocią serca. Co nietypowe dla Indonezji w znakomitej większości są to katolicy. Ich fascynujące tradycje i unikalna kulturą warte są zboczenia z utartych szlaków i zaprzyjaźnienia się z lokalną społecznością, która chętnie zaprosi nas do domu i poczęstuje herbatą, kierowana jedynie ludzką gościnnością i ciekawością egzotycznych ‘bule‘.

 

indonezja flores 2 300x200 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores

Mieszkańcy Flores

 

Tak nas nazywają: ‘bule’. Słownik mówi o skojarzeniach z albinosami, białą skórą, jasnymi oczami, jasnymi włosami. Lokalesi tłumaczą nam jednak, że ‘bule’ to bardziej ‘celebryta’, ‘model’, ‘artysta’, człowiek dla nich piękny i atrakcyjny. Im jaśniejsza skóra, oczy i włosy tym bliżej do lokalnego ideału piękności. Niemal wszystkie kremy czy balsamy zawierają wybielacze a sami Indonezyjczycy unikają słońca, jak tylko mogą.

Na Flores można bardzo owocnie spędzić trzy dni, tydzień, a nawet więcej. Wszystko zależy od dostępnego czasu i budżetu. Odwiedziny na wyspie to przygoda, więc nie ma co liczyć na gwiazdkowe hotele, restauracje z najwyższej półki czy błyszczące centra handlowe. Tam ich po prostu nie ma, co akurat jest ogromną zaletą wyspy.

 

 

indonezja komodo rinca 65 300x200 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores

Flores Labuan Bajo

 

Najlepsza pora do wizyty to maj – czerwiec, czyli pora sucha. Jednak tak naprawdę można ją odwiedzać cały rok. My byliśmy w najbardziej deszczowym miesiącu, czyli w grudniu. Padało dosłownie kilka chwil. Przeczytajcie naszą relacje z pobytu na tej fantastycznej wyspie TUTAJ. Może zainspiruje Was do wyjazdu i zakochacie się we Flores tak jak my.

PLAN PODROZY 150x150 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores
BILRTY FANTOUR 150x150 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores
NOCLEGI FANTOUR 150x150 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores
PRZEWODNIKI 150x150 - Indonezyjska wyspa kwiatów: Flores

Zostaw odpowiedź: