Ustrzel Bali Insta-nt Tour
Co Cię czeka:
Nie ma chyba drugiego tak różnorodnego i malowniczego kraju jak Indonezja. Zarówno pod względem krajobrazów, jak i kultury.
Spójrz na nią ze swojej perspektywy i ustrzel Unikalną kulturę. Przepiękne świątynie, pachnące kadzidłami, udekorowane ofiarnymi koszyczkami, wypełnionymi płatkami kwiatów, ziarenkami ryżu, owocami. Ich bram strzegą posążki demonów, ich wnętrza zamieszkują figurki bóstw, wypełniają akweny ze świętą wodą.
Tradycyjny teatr, w którym oryginalnie przebrani aktorzy przedstawiają historie z hinduskiego eposu Ramajana, na tle płonących pochodni. Unikalne ceremonie, które wiążą się z kolorowymi procesjami, tradycyjnymi strojami, orkiestrą gamelan.
Zapierającą dech w piersiach naturę. Malownicze wodospady na tle zielonych gór, tarasowe pola ryżowe, poszarpane skaliste plaże, czarne wulkaniczne piaski, spienione falami morze to tylko kilka pomysłów na scenerie do zdjęć. Odrobinę luksusu. Na Bali nie brakuje szerokich, piaszczystych plaż z luksusowym zapleczem i oryginalnymi restauracyjkami, które serwują pięknie ozdobione dania. Posiłek podany na pływającej tacy do basenu? Dlaczego nie? Kolorowy drink przy barze, na stołku zanurzonym w wodzie? Nie ma problemu. Masaż na plażowym leżaku z szumem morza w tle? Nic prostszego. Luksusowe kluby z tarasowymi basenami z widokiem na pola ryżowe? Obecne! Dwa tygodnie na Bali i setki unikatowych ujęć gwarantowane!
Cena zawiera:
Cena nie zawiera:
Uwagi dodatkowe:
Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

Dzień 4

Dzień 5

Dzień 6

Dzień 7

Dzień 8

Dzień 9

Dzień 10

Dzień 11

Dzień 12

Dzień 13

Dzień 14

LOKALIZACJA PODRÓŻY
Wiza
Obecnie, aby wjechać do Indonezji, wymagana jest płatna wiza VOA (Visa On Arrival). Za wizę można zapłacić po przylocie na lotnisku. Koszt wizy to 35 USD lub 500 000 IDR. Wizę można również opłacić online przed przylotem. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować na stronie rządowej TUTAJ. Następnie wypełnić wniosek i opłacić koszt wizy (e-VOA) .
Po przylocie posiadając e-VOA (wizę elektroniczną) nie trzeba już czekać w kolejce na lotnisku do opłacenia wizy tylko należy udać się bezpośrednio do stanowisk odprawy celnej oznakowanych symbolem: e-VISA.
Informacje dodatkowe:- Informacje na e-VOA muszą się zgadzać z danymi w ważnym paszporcie.
- Posiadanie e-VOA nie gwarantuje przekroczenia granicy Indonezji. Decyzję podejmuje celnik.
- Podczas odprawy celnej należy okazać paszport ważny więcej niż 6 miesięcy oraz bilet powrotny.
- Więcej informacji na stronie: http://www.imigrasi.go.id
Deklaracja celna
Deklarację celną należy wypełnić online przed przylotem TUTAJ lub na lotnisku po przylocie po zakończonej odprawie celnej.
Na hali odbioru bagażu na lotnisku w Denpasar bagażu znajdują się tablice z kodami QR, które prowadzą do strony na której taką deklarację się wypełnia. Następie po jej wypełnieniu otrzymuje się kod QR, który należy zeskanować na bramkach wychodząc do hali przylotów.
Zasady wjazdowe dotyczące COVID-19
Osoby zaszczepione
- Osoby dorosłe muszą posiadać zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 lub 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson - Unijny Certyfikat z kodem QR wydrukowany w języku polskim i języku angielskim. Ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą.
- Dzieci do 18 lat są zwolnione z okazywania certyfikatów - nie muszą potwierdzać odbycia szczepienia.
- W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi na telefonach komórkowych. Należy taką aplikację zainstalować w telefonie przed przylotem.
Osoby niezaszczepione:
W przypadku osób niezaszczepionych obowiązuje 5 dniowa kwarantanna.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/indonezja
Nie ma obowiązku okazywania testów PCR przy wlocie do Indonezji.
Szczepienia i profilaktyka
Nie ma obowiązkowych innych szczepień przy wjeździe do Indonezji. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.
Zalecane są szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW A + WZW B).
Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej. Również mycie zębów wodą butelkowaną. Woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji.
Należy również unikać kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.
Ryzyko zakażenia malarią jest bardzo niskie na Bali. Zalecamy korzystać ze środków odstraszających komary (repelentów). Szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.
W większości prowincji istnieje zagrożenie zakażenia wścieklizną u psów.
Waluta
Lokalna waluta to rupia indonezyjska (IDR). Bankomaty są dostępne w większych miastach.
Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę - dolary amerykańskie lub euro. W przypadku dolarów nominały 100 USD. Czasami w kantorach można się spotkać z ofertą niższych kursów wymiany dla nominałów niższych niż banknoty 100USD. Banknoty muszą być dobrej jakości (nie zniszczone, bez jakichkolwiek napisów, zabrudzeń). Należy uważać podczas wymiany walut szczególnie w miejscach w których proponują bardzo korzystny kurs. Zalecamy przeliczyć wymienioną kwotę przed wyjściem z kantoru.
W przypadku kart polecamy kartę walutową jak np. Revolut, która proponuje korzystne kursy wymiany.