Ustrzel Bali Insta-nt Tour - FanTOUR
Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
 
FanTOUR  / Ustrzel Bali Insta-nt Tour

Ustrzel Bali Insta-nt Tour

6413PLN

Widoki

Bali wodospad - Ustrzel Bali Insta-nt Tour

Wodospad

Bali swiatynia - Ustrzel Bali Insta-nt Tour

Świątynia

Bali pola ryzowe - Ustrzel Bali Insta-nt Tour

Pola ryżowe

Insta Miejsca

plaza Nusa Penida - Ustrzel Bali Insta-nt Tour

Plaża

Co Cię czeka:

Nie ma chyba drugiego tak różnorodnego i malowniczego kraju jak Indonezja. Zarówno pod względem krajobrazów, jak i kultury.

Spójrz na nią ze swojej perspektywy i ustrzel Unikalną kulturę. Przepiękne świątynie, pachnące kadzidłami, udekorowane ofiarnymi koszyczkami, wypełnionymi płatkami kwiatów, ziarenkami ryżu, owocami. Ich bram strzegą posążki demonów, ich wnętrza zamieszkują figurki bóstw, wypełniają akweny ze świętą wodą.

Tradycyjny teatr, w którym oryginalnie przebrani aktorzy przedstawiają historie z hinduskiego eposu Ramajana, na tle płonących pochodni. Unikalne ceremonie, które wiążą się z kolorowymi procesjami, tradycyjnymi strojami, orkiestrą gamelan.

Zapierającą dech w piersiach naturę. Malownicze wodospady na tle zielonych gór, tarasowe pola ryżowe, poszarpane skaliste plaże, czarne wulkaniczne piaski, spienione falami morze to tylko kilka pomysłów na scenerie do zdjęć. Odrobinę luksusu. Na Bali nie brakuje szerokich, piaszczystych plaż z luksusowym zapleczem i oryginalnymi restauracyjkami, które serwują pięknie ozdobione dania. Posiłek podany na pływającej tacy do basenu? Dlaczego nie? Kolorowy drink przy barze, na stołku zanurzonym w wodzie? Nie ma problemu. Masaż na plażowym leżaku z szumem morza w tle? Nic prostszego. Luksusowe kluby z tarasowymi basenami z widokiem na pola ryżowe? Obecne! Dwa tygodnie na Bali i setki unikatowych ujęć gwarantowane!

Cena zawiera:

13 noclegów w obiektach 3* i 4*. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Możliwość zakwaterowania w pokojach 1 osobowych za dodatkową opłatą.

13 śniadań

Transfery

Cidomo (zaprzęg konny) na wyspie Gili Trawangan z portu do hotelu i z hotelu do portu

Wycieczki objazdowe według programu

Transfery szybką łódź motorową do i z Nusa Penida oraz do i z Gili Trawangan

Bilet wstępu na taniec Kecak

Pozostałe bilety wstępu

Anglojęzyczny przewodnik

Przewodnik Wędrownych Wiewiórek

Ubezpieczenie KL 100 000 €, NNW 30 000 zł, Bagaż 2 000 zł, OC 30 000 €

Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

Biletów lotniczych. Szacowana cena biletu lotniczego: 4500 zł - 6000 zł. Każdy otrzyma informacje dotyczące ceny biletu lotniczego oraz zalecenia dotyczące jego zakupu.

Kosztu atrakcji w Alas Harum Bali

Wydatków osobistych

Napiwków

Wyżywienia poza tym zawartym w programie

Uwagi dodatkowe:

Dojazd własny. Po zakupie wycieczki oferujemy bezpłatną pomoc w wyszukania najkorzystniejszych połączeń lotniczych.

1
Dzień 1
PrzylotyPrzylot na lotnisko w Denpasar na Bali. Po formalnościach imigracyjnych, na hali przylotów przywita Was prywatny kierowca, który zawiezie Was do hotelu w Ubud. Zameldowanie i nocleg w hotelu.
2
Dzień 2
Bali wodospad Kanto LampoŚniadanie w hotelu. O godzinie 12.00 odbierze Was prywatny kierowca i przewodnik w jednym. Najpierw pojedziecie do tajemniczej świątyni wykutej w skale, ozdobionej bogato zdobioną fasadą, Świątyni Słonia. Następnie zobaczycie dwa malownicze wodospady Kanto Lampo i Tegenungan. Chętni mogą ochłodzić się w lodowatej wodzie. Po drodze przystanek na lunch. Wieczorem czeka Was tradycyjne widowisko, czyli balijski taniec Kecak, przedstawiający sceny z hinduistycznego eposu Ramajana. Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Polecimy Wam całą gamę restauracji w spacerowej odległości od hotelu i miejsca przedstawienia.
3
Dzień 3
Bali swingŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny kierowca i przewodnik w jednym zawiezie Was do Tegalalang, gdzie zobaczycie najbardziej malownicze tarasowe pola ryżowe na Bali. Następnie zatrzymacie się przy Aloha Swing, czyli huśtawki zawieszonej nad ryżowymi tarasami. Zdjęcia z huśtawki biją rekordy popularności na Instagramie. Kolejny punkt to Alas Harum Bali, położony w pobliżu tarasów ryżowych, oferujący restauracje, tarasowe baseny, huśtawki oraz wiele innych ciekawych atrakcji stworzonych specjalnie pod Instagramowe sesje zdjęciowe. Dzień zakończycie w Świątyni Królewskiej, Pura Tirta Empul, jednej z piękniejszych świątyń na Bali, gdzie pod strumieniami świętej wody tryskającej z posążków, Balijczycy dokonują oczyszczających ablucji. Transport do hotelu.
4
Dzień 4
Bali Nungnung wodospad wycieczka Po śniadaniu w hotelu, prywatny kierowca zabierze Was na objazd po najpiękniejszych wodospadach na wyspie: Leke Leke, Nungung, Sekumpul. Każdy inny, jednen piękniejszy o drugiego. Okazja do orzeźwiających kąpieli oraz przepięknych zdjęć. Po drodze przystanek na lunch, jeżeli zgłodniejecie. Wystarczy dać znać kierowcy. Transport do hotelu.
5
Dzień 5
Bali hotel candidasaŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu kierowca zawiezie Was do nadmorskiej miejscowości Candidasa. Zameldowanie w hotelu. Czas wolny na relaks przy basenie lub na plaży. Kolacje możecie zjeść w hotelu, wybrać się do miasteczka lub restauracji na plaży. Nocleg w hotelu w Candidasa.
6
Dzień 6
Bali wswiatynia Lempuyang wycieczkiDziś bardzo wczesna pobudka. O 6.30 rano prywatny kierowca zabierze Was z hotelu na całodniowy objazd po okolicy. Zobaczycie świątynie Lempuyang, malowniczo położoną na zboczu góry o tej samej nazwie, ze słynną bramą niebios. Zdjęcie w jej świetle to Instagramowy hit. Następnie udacie się do wyjątkowo pięknej świątyni Świętej Rzeki Ganges. Możliwość bajkowych zdjęć na cokołach wystających z otaczającej ją świętej wody. Kolejną świątynią na Waszej trasie będzie Besakih, najważniejsza świątynia na Bali, Świątynia Matka. Lunch po drodze. Wystarczy dać znać kierowcy, że zgłodnieliście, zatrzyma się przy którejś z restauracji. Transport do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Candidasa.
7
Dzień 7
Śniadanie w hotelu. Prywatny kierowca zawiezie Was na przystań do Padangbai, skąd szybką łodzią popłyniecie na wysepkę Gili Trawangan. Tu zapakujecie się do lokalnego, konnego powozu cidomo, który zawiezie Was do hotelu. Resztę dnia możecie spędzić na plaży, na basenie, wybrać się na spacer po wyspie. Kolacja we własnym zakresie. W okolicach portu roi się od różnego rodzaju barów i restauracji. Jest w czym wybierać.
8
Dzień 8
Gili żółwieŚniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie, wypoczynek, zapoznanie się z wyspą. Gili Trawangan, chociaż to największa wyspa archipelagu Gili, można ją całą zwiedzić spacerem. Popularną formą poruszania się są rowery. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie wszędzie drogi są asfaltowe, a po piasku jeździ się ciężko. Można odwiedzić wylęgarnie żółwi, lokalny targ, wynająć łódź i wypłynąć na ryby, czy snorkelling. Możliwości jest wiele, a na każdym kroku lokalni przedsiębiorcy oferują swoje usługi.
9
Dzień 9
Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Polecamy wynająć lokalną łódź motorową z kierowcą i wybrać się na sąsiednie wyspy Gili Meno czy Gili Air - znacznie mniejsze, bardziej kameralne. Po okresie COVID mocno podupadły pod kątem turystycznych udogodnień. Turyści jeszcze nie zdążyli tam wrócić i zasilić lokalnej gospodarki pieniędzmi, koniecznymi do pełnej regeneracji i przywrócenia dawnej świetności. Jednak pod kątem malowniczości i dziewiczej natury, są bardzo wdzięcznym obiektem do zdjęć. Można też wykorzystać publiczny transport. Niestety wtedy nie uda odwiedzić się obu w ciągu jednego dnia. Rozkład promów / łodzi publicznych, do sprawdzenia najlepiej bezpośrednio w porcie. Potrafi się zmieniać.
10
Dzień 10
Bali Nusa Penida wycieczkiPo śniadaniu wymeldowanie z hotelu. Transport szybką łodzią na wyspę Nusa Penida. Mówi się o niej, że to starsza siostra Bali. Tak wyglądało Bali zanim zaczęło być popularne wśród turystów. Zameldowanie w hotelu i czas wolny, na zapoznanie się z nowym otoczeniem.
11
Dzień 11
Bali Nusa Penida wycieczka jednodniowaŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny samochód z kierowcą zabierze Was na całodniowy objazd po wyspie. Zobaczycie słynną plażę Kelingkin z grzbietu skalistego półwyspu T-Rex w kształcie dinozaura, wizytówki wyspy. Spacer po grzbiecie bywa momentami wymagający, ze względu wysokie skalne stopnie i brak stabilnych poręczy, za to widoki na ukrytą plażę, morze i zieloną wyspę - bezcenne! Następnie kierowca zabierze Was na słynną Broken Beach, malowniczą, skalista formację, z kraterem, w którym morze z hukiem rozbija się skały. Tu zejścia nie ma. Można jedynie podziwiać widoki z krawędzi. Kolejny punkt to Angel's Bilabong, czyli naturalny basen skalny z krystalicznie czystą, turkusową wodą i zapierającymi dech widokami. Warto się zamoczyć i dotrzeć do karwędzi, pod warunkiem, że nie szaleją fale. Kolejny punkt to Crystal Bay Beach - piasczysta plaża i już całkowicie bezpieczna kąpiel. Plażowe knajpki oferują proste posiłki. Warto chwilę posnorklować, w poszukiwaniu kolorowych ryb, podziwając korale. Z uwagi na silne prądy, lepiej trzymać się jednak blisko brzegu. Po relaksie i posiłku, kierowca odwiezie Was do hotelu.
12
Dzień 12
Po śniadaniu, kierowca odwiezie Was do portu, skąd szybką łodzią popłyniecie do Sanur. Tam odbierze Was kolejny kierowca, który zawiezie Was do hotelu w Seminyak. Po zameldowaniu w hotelu, czas wolny. Do wyboru mnóstwo restauracji z muzyką na żywo, warungów, basen, plaża.
13
Dzień 13
Bali wycieczki fakultatywneTo Wasz ostatni, pełny dzień w raju. Po śniadaniu w hotelu najlepiej udać się na ostatnie zakupy, pożegnać się z szerokimi plażami i ciepłym morzem, wypocząć przed lotem powrotnym.
14
Dzień 14
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Możliwość dopłaty do późnego wymeldowania, jeżeli Wasz samolot odlatuje w godzinach wieczornych. 4 godziny przed planowanym odlotem, kierowca odbierze Was z recepcji i zawiezie na lotnisko w Denpasar.

LOKALIZACJA PODRÓŻY

Wiza

Obecnie, aby wjechać do Indonezji, wymagana jest płatna wiza VOA (Visa On Arrival). Za wizę można zapłacić po przylocie na lotnisku. Koszt wizy to 35 USD lub 500 000 IDR. Wizę można również opłacić online przed przylotem. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować na stronie rządowej TUTAJ.  Następnie wypełnić wniosek i opłacić koszt wizy (e-VOA) .

Po przylocie posiadając e-VOA (wizę elektroniczną) nie trzeba już czekać w kolejce na lotnisku do opłacenia wizy tylko należy udać się bezpośrednio do stanowisk odprawy celnej oznakowanych symbolem: e-VISA.

Informacje dodatkowe:
  1. Informacje na e-VOA muszą się zgadzać z danymi w ważnym paszporcie.
  2. Posiadanie e-VOA nie gwarantuje przekroczenia granicy Indonezji. Decyzję podejmuje celnik.
  3. Podczas odprawy celnej należy okazać paszport ważny więcej niż 6 miesięcy oraz bilet powrotny.
  4. Więcej informacji na stronie: http://www.imigrasi.go.id
 

Deklaracja celna

Deklarację celną należy wypełnić online przed przylotem TUTAJ  lub na lotnisku po przylocie po zakończonej odprawie celnej.  

Na hali odbioru bagażu  na lotnisku w Denpasar bagażu znajdują się tablice z kodami QR, które prowadzą do strony na której taką deklarację się wypełnia. Następie po jej wypełnieniu otrzymuje się kod QR, który należy zeskanować na bramkach wychodząc do hali przylotów.

 

Zasady wjazdowe dotyczące COVID-19

Osoby zaszczepione

  1. Osoby dorosłe muszą posiadać zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 lub 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson - Unijny Certyfikat z kodem QR wydrukowany w języku polskim i języku angielskim. Ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą.
  2. Dzieci do 18 lat są zwolnione z okazywania certyfikatów - nie muszą potwierdzać odbycia szczepienia.
  3. W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi na telefonach komórkowych. Należy taką aplikację zainstalować w telefonie przed przylotem.

Osoby niezaszczepione:

W przypadku osób niezaszczepionych obowiązuje 5 dniowa kwarantanna.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/indonezja

Nie ma obowiązku okazywania testów PCR przy wlocie do Indonezji.

 

Szczepienia i profilaktyka

Nie ma obowiązkowych innych szczepień przy wjeździe do Indonezji. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Zalecane są szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW A + WZW B).

Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej. Również mycie zębów wodą butelkowaną. Woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji.

Należy również unikać kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.

Ryzyko zakażenia malarią jest bardzo niskie na Bali. Zalecamy korzystać ze środków odstraszających komary (repelentów). Szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

W większości prowincji istnieje zagrożenie zakażenia wścieklizną u psów.

 

Waluta

Lokalna waluta to rupia indonezyjska (IDR). Bankomaty są dostępne w większych miastach.

Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę - dolary amerykańskie lub euro. W przypadku dolarów nominały 100 USD. Czasami w kantorach można się spotkać z ofertą niższych kursów wymiany dla nominałów niższych niż banknoty 100USD. Banknoty muszą być dobrej jakości (nie zniszczone, bez jakichkolwiek napisów, zabrudzeń). Należy uważać podczas wymiany walut szczególnie w miejscach w których proponują bardzo korzystny kurs. Zalecamy przeliczyć wymienioną kwotę przed wyjściem z kantoru.

W przypadku kart polecamy kartę walutową jak np. Revolut, która proponuje korzystne kursy wymiany.