Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek - FanTOUR
Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
 
FanTOUR  / Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

5648PLN
Bali swiatynia - Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

Świątynia

Bali wodospad - Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

Wodospad

plaza Nusa Penida - Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

Plaża

Bali pola ryzowe - Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

pola ryżowe

Gotowanie  - Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

Gotowanie

Bali sztuka - Balijska Wieś, Kultura i Wypoczynek

Sztuka

Co Cię czeka?

Bali ma dosłownie wszystko!

Bogatą kulturę, unikatowe tradycje, przepiękną naturę, zielone wzgórza, ciepłe morze, bogate życie podwodne, piaszczyste, skaliste, białe i czarne, wulkaniczne plaże, rwące rzeki i wodospady i kolorowych, uśmiechniętych mieszkańców, którzy wierzą, że karma wraca, czczą wodę, szanują rośliny, zwierzęta, ludzi, starszych, ale też dzieci, pamiętają o zmarłych, czczą licznych bogów.

Bali to miejsce magiczne. Idealne na spędzenie wyjątkowych wakacji! To wszystko zobaczycie podczas tego wyjazdu na  Bali.

Cena zawiera:

14 noclegów w obiektach 3* i 4*. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Możliwość zakwaterowania w pokojach 1 osobowych za dodatkową opłatą.

14 śniadań i 1 obiad

Transfery

Wycieczki objazdowe według programu

Lekcję gotowania

Bilety wstępu z wyjątkiem wstępu do Małpiego Lasu

Transfery szybką łódź motorową do i z Nusa Penida

Anglojęzyczny przewodnik

Przewodnik Wędrownych Wiewiórek

Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Ubezpieczenie KL 100 000 €, NNW 30 000 zł, Bagaż 2 000 zł, OC 30 000 €

Cena nie zawiera:

Biletów lotniczych. Szacowana cena biletu lotniczego: 4500 zł - 6000 zł. Każdy otrzyma informacje dotyczące ceny biletu lotniczego oraz zalecenia dotyczące jego zakupu.

Biletów wstępu do Małpiego Lasu. Koszt 100 000 IDR (ok. 30 PLN)

Wydatków osobistych

Napiwków

Wyżywienia poza tym zawartym w programie

Uwagi dodatkowe:

Dojazd własny. Po zakupie wycieczki oferujemy bezpłatną pomoc w wyszukania najkorzystniejszych połączeń lotniczych.

1
Dzień 1
Przylot na lotnisko w Denpasar na Bali. Po formalnościach imigracyjnych, na hali przylotów przywita Was prywaty kierowca, który zawiezie Was do hotelu w Ubud. Zameldowanie i nocleg w hotelu.
2
Dzień 2
Bali Ubud kecak dance wycieczkaŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu czas wolny. To Wasz dzień na aklimatyzację. Macie do wyboru: spędzić go przy hotelowym basenie, lub wyjść na spacer po okolicy. Jeżeli czujecie już na tyle pełni energii, żeby zacząć poznawać Bali, proponujemy Wam samodzielny spacer po królewskim mieście i okolicach. Zacznijcie od porannego targu owocowego, gdzie można zaopatrzyć się w egzotyczne owoce i warzywa. Zajrzyjcie do Małpiego Lasu, gdzie spotkacie się oko w oko ze złośliwymi makakami (uwaga, kradną!). Odwiedźcie okoliczne pola ryżowe, pełne kaczek i żab. Pozaglądajcie też do lokalnych sklepików z rękodziełem. Skręćcie w boczne uliczki gdzie po ulicach przechadzają się leniwie kury, koty i psy, na polach pasą się krowy. Musicie wrócić do miasteczka przed xxx, ponieważ czeka na Was tradycyjne balijskie przedstawienie, Kecak Dance. Kolacje zjedźcie w którejś w polecanych przez nas lokalnych restauracji.
3
Dzień 3
Bali Tegalalang rice fields wycieczka Śniadanie w hotelu. Prywatny kierowca odbierze was z hotelu i zabierze na całodzienny objazd po okolicach. Na początek najbardziej malownicze tarasowe pola ryżowe na Bali. Następnie ciągle nieodkryta przez turystów świątynia Gunung Kawi Sebatu, w której znajdziecie kwintesencje balijskich wierzeń i symboli oraz lokalnych mieszkańców, czerpiących świętą wodę do baniaków. Udacie się do Świątyni Królewskiej, Pura Tirta Empul, jednej z piękniejszych świątyń na Bali, gdzie pod strumieniami świętej wody tryskającej z posążków, Balijczycy dokonują oczyszczających abucji. Kolejny punkt to plantacja najdroższej kawy na świecie, Kopi Luwak, gdzie będziecie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega jej sekret, skosztować i kupić, jako ekskluzywny prezent z wakacji. Chwila odświeżenia w lodowatej wodzie malowniczego wodospadu Kanto Lampo, i droga do ostatniej dziś atrakcji, świątyni słonia, Goa Gajah, z bogato zdobioną fasadą. Kierowca odwiezie Was do hotelu lub restauracji. Będziecie na pewno bardzo głodni po dniu pełnym wrażeń.
4
Dzień 4
Ulun Danu Beratan wycieczki na BaliPo śniadaniu w hotelu pakowanie walizek. Opuszczacie królewska stolicę Ubud. Prywatny kierowca zawiezie Was do świątyni malowniczo położonej na jeziorze, znanej z okładki przewodnika Lonely Planet, Ulun Danu Beratan. Można tu wypożyczyć wodne rowery lub łódkę, żeby podpłynąć bliżej (do świątyni nie ma wstępu). Widoki na zielone wzgórza okalające jezioro oszałamiające. To także dobre miejsce na lunch w przepięknych okolicznościach przyrody. Następnie zobaczycie największą bramę niebios, Handara Gate, która obecnie służy jako wejście na pole golfowe. Po drodze przystanek na zdjęcia w punkcie widokowym na bliźniacze jeziora. Przeważnie stoją tu również posiadacze gigantycznych nietoperzy, które wiszą im na ramionach, z którymi (za drobną opłatą) też można zrobić zdjęcie. Wieczór spędzicie w typowym balijskim domu, na prawdziwej balijskiej wsi. Tu przyrządzą Wam kolacje. Spędzicie tu też noc.
5
Dzień 5
Bardzo wczesna pobudka, żeby zdążyć na wschód słońca nad otaczającymi wieś górami, i polami ryżowymi. Następnie wizyta na typowym lokalnym targu porannym, gdzie razem z gospodarzem, zrobicie zakupy na obiad. Śniadanie przygotuje Wam pani domu, jednak lunch ugotujecie już sobie sami, pod jej czujnym okiem. Tym samym nauczycie się przyrządzać tradycyjne balijskie potrawy, które następnie będziecie musieli zjeść. Rodzina nauczy Was też pleść ofiarne koszyczki canang sari, pleść kapelusze z palmowych liści. Wieczorem czas wolny. Warto się wybrać na spacer po wsi. Nocleg u rodziny. Ale nie obawiajcie się, będziecie mieli swój pokój. To typowy balijski wielopokoleniowy kompleks osobnych budynków, gdzie każda rodzina ma swój kąt.
6
Dzień 6
Bali Indonezja pola ryżoweŚniadanie u rodziny. Dziś czeka Was pracowity dzień rolnika. Nauczycie się sadzić ryż, produkować olej z kokosów oraz robić pyszny budyń z wiórek. Pojedziecie obejrzeć najstarsze i największe drzewo na Bali, z którym związane jest wiele legend i wierzeń. Po czym kierowca zawiezie Was do nadmorskiego kurortu Candidasa. Po zameldowaniu się w hotelu, czas wolny na lenistwo przy basenie, lenistwo na plaży, spacer po miejscowości. Kolacje polecamy zjeść w którejś z restauracji na plaży. Niemal wszystkie należą do hoteli, więc ceny są podobne. Tańszą alternatywą są warungi przy ulicy. Nie odkładajcie tego za długo. Cała Candidasa o 20 - 21.00 już śpi!
7
Dzień 7
Bali hotel candidasaŚniadanie w hotelu. Cały dzień należy do Was. Do wyboru: lenistwo przy basenie, lenistwo na plaży, lenistwo na ganku (hotel leży w zielonym ogrodzie). Hotelowa restauracja oferuje całkiem smaczne posiłki, więc nie trzeba się nawet nigdzie ruszać.
8
Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Prywatny kierowca zabierze was na objazd po okolicy. Rozpoczniecie od wyjątkowo pięknego pałacu i świątyni Świętej Rzeki Ganges. Możliwość bajkowych zdjęć na cokołach wystających z otaczającej ją świętej wody. Kolejną świątynią na Waszej trasie będzie Besakih, najważniejsza świątynia na Bali, Świątynia Matka. Wizyta w tradycyjnej wiosce Tenganan, gdzie zobaczycie jak żyją prawdziwi Balijczycy. Lunch po drodze. Wystarczy dać znać kierowcy, że zgłodnieliście, zatrzyma się przy którejść z restauracji. Transport do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Candidasa.
9
Dzień 9
Bali Nusa Penida wycieczka jednodniowaŚniadanie w hotelu. Prywatny kierowca zawiezie Was do portu w Padangbai, skąd szybką łodzią popłyniecie na wyspę Nusa Penida. Tam kierowca zawiezie Was do hotelu. Zasłużony wypoczynek. Kolacje zjedźcie w hotelu lub w którejś z restauracji na plaży czy w mieście.
10
Dzień 10
Bali Nusa Penida Crystal Bay wycieczka Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Spacer po Nusa Penida. Mówi się o niej, że to starsza siostra Bali. Tak wyglądało Bali zanim zaczęło być popularne wśród turystów. Powłóczcie się po wyspie. Obejrzyjcie, jak lokalni rybacy wypływają na ryby, zobaczcie, jak produkuje się sól z morskiej soli, pozaglądajcie do domostw we wiosce, lub po prostu wygrzejcie się na plaży. Zasłużyliście!
11
Dzień 11
Nusa Penida jednodniowe wycieczkiŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny samochód z kierowcą zabierze Was na całodniowy objazd po wyspie. Zobaczycie słynną plażę Kelingkin z grzbietu skalistego półwyspu w kształcie dinozaura, wizytówki wyspy. Spacer po grzbiecie bywa momentami wymagający, ze względu wysokie skalne stopnie i brak stabilnych poręczy, za to widoki na ukrytą plażę, morze i zieloną wyspę - bezcenne! Następny punkt to słynna Broken Beach, malownicza, skalista formacja, z kraterem, w którym morze z hukiem rozbija się skały. Tu zejścia nie ma. Można jedynie podziwiać widoki z krawędzi. Nieopodal znajduje się Angel's Bilabong, czyli naturalny basen skalny z krystalicznie czystą, turkusową wodą i zapierającymi dech widokami. Warto się zamoczyć i dotrzeć do krawędzi, pod warunkiem, że nie szaleją fale. Kolejny punkt to Crystal Bay Beach - piaszczysta plaża i już całkowicie bezpieczna kąpiel. Plażowe knajpki oferują proste posiłki. Warto chwilę posnorklować, w poszukiwaniu kolorowych ryb, podziwiając obecne nawet przy brzegu korale. Z uwagi na silne prądy, lepiej trzymać się jednak blisko plaży. Po relaksie i posiłku, kierowca odwiezie Was do hotelu.
12
Dzień 12
Wycieczki na BaliŚniadanie w hotelu. Po śniadaniu kierowca zawiezie Was do portu, gdzie wsiądziecie na szybką łódź do Sanur. W Sanur odbierze Was kolejny kierowca i zawiezie do hotelu w Kuta. Zameldowanie w hotelu. Czas wolny. Jeżeli chcecie kontynuować przegląd, wypożyczcie skuter lub rower :-)
13
Dzień 13
Kuta Beach BaliŚniadanie w hotelu. Ostatnie zakupy, ostatnie pluski w basenie, ostatni rzut oka na morze, pakowanie, świętowanie udanych wakacji.
14
Dzień 14
samolotŚniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Możliwość dopłaty do późnego wymeldowania, jeżeli Wasz samolot odlatuje w godzinach wieczornych. 4 godziny przed planowanym odlotem, kierowca odbierze Was z recepcji i zawiezie na lotnisko Denpasar.

LOKALIZACJA PODRÓŻY

Wybrane miejsca, które odwiedzicie

Wiza

Obecnie, aby wjechać do Indonezji, wymagana jest płatna wiza VOA (Visa On Arrival). Za wizę można zapłacić po przylocie na lotnisku. Koszt wizy to 35 USD lub 500 000 IDR. Wizę można również opłacić online przed przylotem. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować na stronie rządowej TUTAJ.  Następnie wypełnić wniosek i opłacić koszt wizy (e-VOA) .

Po przylocie posiadając e-VOA (wizę elektroniczną) nie trzeba już czekać w kolejce na lotnisku do opłacenia wizy tylko należy udać się bezpośrednio do stanowisk odprawy celnej oznakowanych symbolem: e-VISA.

Informacje dodatkowe:
  1. Informacje na e-VOA muszą się zgadzać z danymi w ważnym paszporcie.
  2. Posiadanie e-VOA nie gwarantuje przekroczenia granicy Indonezji. Decyzję podejmuje celnik.
  3. Podczas odprawy celnej należy okazać paszport ważny więcej niż 6 miesięcy oraz bilet powrotny.
  4. Więcej informacji na stronie: http://www.imigrasi.go.id
 

Deklaracja celna

Deklarację celną należy wypełnić online przed przylotem TUTAJ  lub na lotnisku po przylocie po zakończonej odprawie celnej.  

Na hali odbioru bagażu  na lotnisku w Denpasar bagażu znajdują się tablice z kodami QR, które prowadzą do strony na której taką deklarację się wypełnia. Następie po jej wypełnieniu otrzymuje się kod QR, który należy zeskanować na bramkach wychodząc do hali przylotów.

 

Zasady wjazdowe dotyczące COVID-19

Osoby zaszczepione

  1. Osoby dorosłe muszą posiadać zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 lub 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson - Unijny Certyfikat z kodem QR wydrukowany w języku polskim i języku angielskim. Ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą.
  2. Dzieci do 18 lat są zwolnione z okazywania certyfikatów - nie muszą potwierdzać odbycia szczepienia.
  3. W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi na telefonach komórkowych. Należy taką aplikację zainstalować w telefonie przed przylotem.

Osoby niezaszczepione:

W przypadku osób niezaszczepionych obowiązuje 5 dniowa kwarantanna.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/indonezja

Nie ma obowiązku okazywania testów PCR przy wlocie do Indonezji.

 

Szczepienia i profilaktyka

Nie ma obowiązkowych innych szczepień przy wjeździe do Indonezji. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Zalecane są szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW A + WZW B).

Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej. Również mycie zębów wodą butelkowaną. Woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji.

Należy również unikać kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.

Ryzyko zakażenia malarią jest bardzo niskie na Bali. Zalecamy korzystać ze środków odstraszających komary (repelentów). Szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

W większości prowincji istnieje zagrożenie zakażenia wścieklizną u psów.

 

Waluta

Lokalna waluta to rupia indonezyjska (IDR). Bankomaty są dostępne w większych miastach.

Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę - dolary amerykańskie lub euro. W przypadku dolarów nominały 100 USD. Czasami w kantorach można się spotkać z ofertą niższych kursów wymiany dla nominałów niższych niż banknoty 100USD. Banknoty muszą być dobrej jakości (nie zniszczone, bez jakichkolwiek napisów, zabrudzeń). Należy uważać podczas wymiany walut szczególnie w miejscach w których proponują bardzo korzystny kurs. Zalecamy przeliczyć wymienioną kwotę przed wyjściem z kantoru.

W przypadku kart polecamy kartę walutową jak np. Revolut, która proponuje korzystne kursy wymiany.