Bali Krótko i Na Temat - FanTOUR
Ostatnie wpisy
+48 605 24 24 20
fantour@fantour.eu
+48 605 24 24 20
Top
 
FanTOUR  / Bali Krótko i Na Temat

Bali Krótko i Na Temat

6528PLN
Bali swiatynia - Bali Krótko i Na Temat

Świątynia

Bali pola ryzowe - Bali Krótko i Na Temat

Pola ryżowe

plaza Nusa Penida - Bali Krótko i Na Temat

Plaża

Bali wodospad - Bali Krótko i Na Temat

Wodospad

Gotowanie  - Bali Krótko i Na Temat

Gotowanie

Bali sztuka - Bali Krótko i Na Temat

Sztuka

Co Cię czeka:

 

Gotowi przyjąć Bali w pigułce? Czego się spodziewać?

SPOREJ DAWKI BALIJSKIEJ KULTURY I SZTUKI

Zobaczycie malowniczo położone świątynie: na skale, wśród spienionych fal, na wysepce po środku jeziora, na tle czynnego wulkanu oraz takie położone banalnie, ale z pewnością o niebanalnej architekturze. Odwiedzicie kulturalną stolicę Bali, z królewskim pałacem i najprawdziwszą rodziną królewską, mekkę indonezyjskich artystów. Zobaczycie tradycyjne balijskie przedstawienie taneczne w lokalnej świątyni oraz słynny taniec Kecak w najpiękniejszym nadmorskim amfiteatrze z widokiem na morze. Dowiecie się, dlaczego małpom wszystko wolno, więc będziecie się dziwić, jeżeli zobaczycie jakąś kąpiącą się w Waszym hotelowym basenie, czy przechadzającą się po kablach elektrycznych nad ulicą.

LOKALNEGO FOLKLORU

Przekonacie się, jak rośnie ryż na polach ryżowych, których system uprawy został wpisany na kulturową listę dziedzictwa UNESCO. Zrobicie zakupy egzotycznych owoców, warzyw i przypraw na lokalnym targu, a następnie nauczycie się gotować lokalne potrawy. Zamieszkacie w tradycyjnym balijskim domu, zbudowanym według ścisłych zasad, gdzie każde pomieszczenie, w zależności od pełnionej funkcji, musi być skierowane w odpowiednią stronę świata. Zobaczycie też, jak rośnie kawa i dlaczego ta, uprawiana na Bali, należy do najdroższych kaw świata.

PIĘKNEJ NATURY

Odwiedzicie wodospady, malowniczo otoczone bujnymi, tropikalnymi lasami. Popłyniecie na wyspę Nusa Penida, słynącej z cudów natury takich jak skalny półwysep w kształcie dinozaura T-Rex, jezioro ukryte w skalistym kraterze, czyli słynny Angel’s Bilabong. Zanurzycie się w morzu przy pięknej plaży Crystal Beach. Będziecie też mieli okazje zapoznać się z życiem podwodnym wyspy, w tym z przyjaznymi mantami, kolorowymi rybami i koralowcami.

RAJSKIEGO WYPOCZYNKU

Wypoczniecie na piaszczystej plaży, gdzie jedynym Waszym zmartwieniem będzie, co zamówić na kolacje lub gdzie wypić wieczornego drinka.

Cena zawiera:

13 noclegów w obiektach 3* i 4*. Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Możliwość zakwaterowania w pokojach 1 osobowych za dodatkową opłatą.

13 śniadań i 1 obiad

Transfery

Transfery szybką łódź motorową do i z Nusa Penida

Wycieczki objazdowe według programu

Lekcję gotowania

Bilet wstępu na taniec Kecak w Uluwatu

Pozostałe bilety wstępu z wyjątkiem wstępu do Małpiego Lasu i na taniec Barong

Anglojęzyczny przewodnik

Przewodnik Wędrownych Wiewiórek

Ubezpieczenie KL 100 000 €, NNW 30 000 zł, Bagaż 2 000 zł, OC 30 000 €

Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

Biletów lotniczych. Szacowana cena biletu lotniczego: 4500 zł - 6000 zł. Każdy otrzyma informacje dotyczące ceny biletu lotniczego oraz zalecenia dotyczące jego zakupu.

Biletów wstępu do Małpiego Lasu (koszt 100 000 IDR - ok. 30 PLN) i na taniec Barong (koszt 100 000 IDR - ok. 30 PLN)

Wydatków osobistych

Napiwków

Wyżywienia poza tym zawartym w programie

Uwagi dodatkowe:

Dojazd własny. Po zakupie wycieczki oferujemy bezpłatną pomoc w wyszukania najkorzystniejszych połączeń lotniczych.

1
Dzień 1
Bali lotniskoPrzylot na lotnisko w Denpasar na Bali. Po formalnościach imigracyjnych, na hali przylotów przywita Was prywaty kierowca, który zawiezie Was do hotelu w Seminyak. Zameldowanie i nocleg w hotelu.
2
Dzień 2
Śniadanie w Hotelu. Czas wolny na aklimatyzację. Można go spędzić z książką przy basenie, wyjść na spacer na plażę. W naszym przewodniku znajdziecie proponowane restauracje na wieczorną kolację, sklepy spożywcze w okolicy.
3
Dzień 3
Po śniadaniu w hotelu, prywatny kierowca zawiezie Was do Tanah Lot, małej świątyni, malowniczo położonej na skale. Następnie zobaczycie świątynie Ulun Danu Beratan, znaną z okładki przewodnika Lonely Planet, zbudowaną na środku jeziora. Do żadnej nie można wejść. Do podziwiania jedynie z zewnątrz. Widoki za to oszałamiające. W między czasie krótki spacer po polach ryżowych Jatiluwih, których system i krajobraz w jednym, subak, został wpisany na listę UNESCO. Zobaczycie też bramę niebios Handara, która obecnie służy jako wejście na pole golfowe. Po drodze przystanek na zdjęcia w punkcie widokowym na bliźniacze jeziora. Przeważnie stoją tam posiadacze gigantycznych nietoperzy, z którymi (za drobną opłatą) można zrobić zdjęcie. Wieczór spędzicie w tradycyjnym balijskim domu, na prawdziwej balijskiej wsi. Gospodarze przyrządzą Wam kolacje i przenocują w typowym balijskim kompleksie mieszkalnym.
4
Dzień 4
Bali jedzenie szkoła gotowaniaBardzo wczesna pobudka, żeby zdążyć na wschód słońca nad otaczającymi wieś górami, i polami ryżowymi. Następnie wizyta na typowym lokalnym targu porannym, gdzie razem z gospodarzem, zrobicie zakupy na obiad. Śniadanie przygotuje Wam pani domu, jednak lunch ugotujecie już sobie sami, pod jej czujnym okiem. Tym samym nauczycie się przyrządzać tradycyjne balijskie potrawy, które następnie będziecie musieli zjeść. Rodzina nauczy Was też pleść ofiarne koszczki canang sari, pleść kapelusze z palmowych liści. Wieczorem czas wolny. Warto się wybrać na spacer po wsi. Nocleg u rodziny. Ale nie obawjajcie się, będziecie mieli swój pokój. To typowy balijski wielopokoleniowy kompleks osobnych budynków, gdzie każda rodzina ma swój kąt.
5
Dzień 5
Bali wycieczka sadzenie ryżuŚniadanie u rodziny. Dziś czeka Was pracowity dzień rolnika. Nauczycie się sadzić ryż, produkować olej z kokosów. Pojedziecie obejrzeć najstarsze i największe drzewo na Bali, z którym związane jest wiele legend i wierzeń. Po czym kierowca zawiezie Was do Ubud, czyli kulturalnej stolicy Bali. Zameldowanie w hotelu. Czas wolny.
6
Dzień 6
Bali Ubud monkey forestPo śniadaniu w hotelu macie cały dzień dla siebie. Ubud to urocze miasteczko z wieloma sklepikami z rękodziełem, Pałacem Królewskim, świątyniami. Kulturalna stolica wyspy. Tuż na rogatkach rozciągają się autentyczne ryżowe pola. Zajrzyjcie koniecznie do Małpiego Lasu, gdzie spotkacie się oko w oko ze złośliwymi makakami (uwaga, kradną!). Do Was należy decyzja jak spędzicie ten dzień. Inspiracji szukajcie w Poradniku Wędrownych Wiewiórek. Wieczorem lokalni artyści przedstawią Wam Barong Dance. Najbardziej tradycyjne z balijskich przedstawień.
7
Dzień 7
Bali Goa Gajah wycieczki Śniadanie w hotelu. Prywatny kierowca odbierze was z hotelu i zabierze na całodzienny objazd po okolicach. Na początek najbardziej malownicze tarasowe pola ryżowe na Bali. Następnie ciągle nieodkryta przez turystów świątynia Gunung Kawi Sebatu, w której znajdziecie kwintesencje balijskich wierzeń i symboli oraz lokalnych mieszkańców, czerpiących świętą wodę do baniaków. Udacie się do Świątyni Królewskiej, Pura Tirta Empul, jednej z piękniejszych świątyń na Bali, gdzie pod strumieniami świętej wody tryskającej z posążków, Balijczycy dokonują oczyszczających ablucji. Kolejny punkt to plantacja najdroższej kawy na świecie, Kopi Luwak, gdzie będziecie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega jej sekret, skosztować i kupić, jako ekskluzywny prezent z wakacji. Chwila odświeżenia w lodowatej wodzie malowniczego wodospadu Kanto Lampo, i droga do ostatniej dziś atrakcji, świątyni słonia, Goa Gajah, z bogato zdobioną fasadą. Kierowca odwiezie Was do hotelu lub restauracji. Będziecie na pewno bardzo głodni po dniu pełnym wrażeń.
8
Dzień 8
wycieczki na Bali Nusa PenidaŚniadanie w hotelu. Prywatny kierowca zawiezie Was do portu. Stamtąd łódź zawiezie Was na wyspę Nusa Penida. Prywatny kierowca zawiezie Was do hotelu. Czas wolny. Kolacja we własnym zakresie.
9
Dzień 9
Bali Nusa Penida Crystal Bay wycieczka Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Wybierzcie się na spacer po Nusa Penida. Mówi się o niej, że to starsza siostra Bali, które tak wygląało, zanim zaczęło być popularne wśród turystów. Powłóczcie się po wyspie. Obejrzyjcie, jak lokalni rybacy wypływaja na ryby, zobaczcie, jak produkuje sie sól z morskiej soli (kupcie sobie woreczek), pozagladajcie do domostw we wiosce, lub poprostu wygrzejcie kości na plaży. Zasłużyliście!
10
Dzień 10
Bali Nusa Penida wycieczkaNajwyższy czas na wypoczynek i robienie słodkiego nic. Jednak, jeżeli macie ochotę na kolejny aktywny dzień, proponujemy wynająć skutery (albo skuter z kierowcą na osobę) i zobaczyć następujące perełki: Dimond Beach. Można ją podziwiać z klifu Atuh Beach, lub zejść po schodach na samą plaże. Prądy są zbyt silne, żeby pływać, więc w grę wchodzi jedynie zamoczenie nóg i przepiękne zdjęcia. Plaża Atuh to malutka plaża, ukryta między dwoma klifami. Chyba najbardziej malownicza na wyspie. Dotrzeć do nej można po 10 minutowym zejściu po nowozbudowanych schodach. Tembeling, to ukryty wśród dżungli, turkusowy klejnot Penidy. Idealny na kąpiel w słodkiej wodzie, w niesamowitych okolicznościach przyrody. Można do niego dotrzeć jedynie skuterem. Jakąkolwiek decyzje podejmiecie, na kolację polecamy Wam restaurację PenidaColada na samej plaży. Pięknie i pysznie!
11
Dzień 11
Nusa Penida Broken Beach wycieczka Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu prywatny samochód z kierowcą zabierze Was na całodniowy objazd po wyspie. Zobaczycie słynną plażę Kelingking z grzbietu skalistego półwyspu T-Rex w kształcie dinozaura, wizytówki wyspy. Spacer po grzbiecie bywa momentami wymagający, ze względu wysokie skalne stopnie i brak stabilnych poręczy, za to widoki na ukrytą plażę Secret Beach, morze i zieloną wyspę - bezcenne! Następnie udacie się na słynną Broken Beach, malowniczą, skalista formację, z kraterem, w którym morze z hukiem rozbija się skały. Tu zejścia nie ma. Można jedynie podziwiać widoki z krawędzi. Kolejny punkt to Angel's Bilabong, czyli naturalny basen skalny z krystalicznie czystą, turkusową wodą i zapierającymi dech widokami. Warto się zamoczyć i dotrzeć do karwędzi, pod warunkiem, że akurat nie szaleją fale. Kolejny punkt to Crystal Bay Beach - piasczysta plaża i już całkowicie bezpieczna kąpiel. Plażowe knajpki oferują proste posiłki. Warto chwilę posnorklować, w poszukiwaniu kolorowych ryb, podziwając korale. Z uwagi na silne prądy, lepiej trzymać się jednak blisko brzegu. Po relaksie i posiłku, kierowca odwiezie Was do hotelu.
12
Dzień 12
Bali Uluwatu taniec Kecak Po śniadaniu prywatny kierowca odwiezie Was do portu, skąd szybką łodzią popłyniecie do Sanur. Po zameldowaniu w hotelu czas na relaks na plaży lub przy basenie. Wieczorem prywatny kierowca zawiezie was na największe na wyspie przedstawienie Kecak w amfiteatrze zbudowanym na skalnym klifie w Uluwatu. Sam widok wynagradza koszt biletu na spektakl, odgrywany przy blasku zachodzącego słońca. Po przedstawieniu możecie zostać na kolacji w wybranej restauracji lub kierowca odwiezie Was do hotelu.
13
Dzień 13
Bali SanurŚniadanie w hotelu. Cóż może być lepszego przed wygnaniem z raju niż dzień spędzony na leżaku na plaży, sącząc drinki, chłodząc się w spokojnym, bezprądowym morzu. Mogą Was też skusić lokalne sklepiki z pamiątkami i rękodziełem. To ostatni szansa na zakupy. Warto odwiedzić dom handlowy przy głównej ulicy. Duży wybór tanich i atrakcyjnych pamiątek. Od Kopi Luwak, przez ciuchy, po rękodzieła.
14
Dzień 14
samolotŚniadanie w hotelu. Wszystko się kiedyś kończy. Kierowca odbierze Was z hotelu odpowiednio wcześnie przed wylotem i zawiezie na lotnisko w Denpasar.

LOKALIZACJA PODRÓŻY

Wiza

Obecnie, aby wjechać do Indonezji, wymagana jest płatna wiza VOA (Visa On Arrival). Za wizę można zapłacić po przylocie na lotnisku. Koszt wizy to 35 USD lub 500 000 IDR. Wizę można również opłacić online przed przylotem. W pierwszej kolejności należy się zarejestrować na stronie rządowej TUTAJ.  Następnie wypełnić wniosek i opłacić koszt wizy (e-VOA) .

Po przylocie posiadając e-VOA (wizę elektroniczną) nie trzeba już czekać w kolejce na lotnisku do opłacenia wizy tylko należy udać się bezpośrednio do stanowisk odprawy celnej oznakowanych symbolem: e-VISA.

Informacje dodatkowe:
  1. Informacje na e-VOA muszą się zgadzać z danymi w ważnym paszporcie.
  2. Posiadanie e-VOA nie gwarantuje przekroczenia granicy Indonezji. Decyzję podejmuje celnik.
  3. Podczas odprawy celnej należy okazać paszport ważny więcej niż 6 miesięcy oraz bilet powrotny.
  4. Więcej informacji na stronie: http://www.imigrasi.go.id
 

Deklaracja celna

Deklarację celną należy wypełnić online przed przylotem TUTAJ  lub na lotnisku po przylocie po zakończonej odprawie celnej.  

Na hali odbioru bagażu  na lotnisku w Denpasar bagażu znajdują się tablice z kodami QR, które prowadzą do strony na której taką deklarację się wypełnia. Następie po jej wypełnieniu otrzymuje się kod QR, który należy zeskanować na bramkach wychodząc do hali przylotów.

 

Zasady wjazdowe dotyczące COVID-19

Osoby zaszczepione

  1. Osoby dorosłe muszą posiadać zaświadczenie o przyjęciu 2 dawek szczepionki przeciwko Covid-19 lub 1 dawki w przypadku szczepionki Johnson & Johnson - Unijny Certyfikat z kodem QR wydrukowany w języku polskim i języku angielskim. Ostatnia dawka musi zostać przyjęta co najmniej 14 dni przed podróżą.
  2. Dzieci do 18 lat są zwolnione z okazywania certyfikatów - nie muszą potwierdzać odbycia szczepienia.
  3. W Indonezji wszyscy mają obowiązek posiadania i używania aplikacji PeduliLindungi na telefonach komórkowych. Należy taką aplikację zainstalować w telefonie przed przylotem.

Osoby niezaszczepione:

W przypadku osób niezaszczepionych obowiązuje 5 dniowa kwarantanna.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/indonezja

Nie ma obowiązku okazywania testów PCR przy wlocie do Indonezji.

 

Szczepienia i profilaktyka

Nie ma obowiązkowych innych szczepień przy wjeździe do Indonezji. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Zalecane są szczepienia przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (WZW A + WZW B).

Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej. Również mycie zębów wodą butelkowaną. Woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji.

Należy również unikać kostek lodu w napojach oraz surowych i niedogotowanych potraw.

Ryzyko zakażenia malarią jest bardzo niskie na Bali. Zalecamy korzystać ze środków odstraszających komary (repelentów). Szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

W większości prowincji istnieje zagrożenie zakażenia wścieklizną u psów.

 

Waluta

Lokalna waluta to rupia indonezyjska (IDR). Bankomaty są dostępne w większych miastach.

Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę - dolary amerykańskie lub euro. W przypadku dolarów nominały 100 USD. Czasami w kantorach można się spotkać z ofertą niższych kursów wymiany dla nominałów niższych niż banknoty 100USD. Banknoty muszą być dobrej jakości (nie zniszczone, bez jakichkolwiek napisów, zabrudzeń). Należy uważać podczas wymiany walut szczególnie w miejscach w których proponują bardzo korzystny kurs. Zalecamy przeliczyć wymienioną kwotę przed wyjściem z kantoru.

W przypadku kart polecamy kartę walutową jak np. Revolut, która proponuje korzystne kursy wymiany.